"Konspiracja w Klasztorze"


W imieniu Komitetu Organizacyjnego Zarząd Fundacji Niepodległości zaproszeniem do wzięcia udziału w uroczystościach "Konspiracja w Klasztorze". Tegoroczne obchody w Radecznicy zaplanowane zostały na 7-9 lipca.
Upamiętnienie działalności II Inspektoratu Zamojskiego AK dowodzonego przez mjr. Mariana Pilarskiego ps. „Jar” będzie miało w tym roku wyjątkowy przebieg. To dzięki odnalezieniu przez grupę pracowników Lubelskiego Oddz. IPN kierowana przez. Dyr. Marcina Krzysztofika (we współpracy z dr. hab. K. Szwagrzykiem) szczątki naszych bohaterów zostały odnalezione i zidentyfikowane.

W programie przewidziano m.in. panel nt. ekshumacji Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych (z udziałem ww. Wiceprezesa IPN), koncert patriotyczny, uroczystą Mszę św. w intencji Polskiego Podziemia Niepodległościowego .
Fundację Niepodległości poza delegacja zarządu będzie reprezentować Grupa Edukacji Historycznej z pojazdami Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.
Udział FN w tym wydarzeniu wpisuje się bezpośrednio w nasze działania zmierzające do przybliżenia historii, propagowania wiedzy o bohaterach narodowych, kultywowania pamięci o wielokulturowej Rzeczpospolitej, a co za tym idzie kształtowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia oraz „poczucia tożsamości i jedności narodowej”.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich na Roztocze do Radecznicy!

 

J.F., FN

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2016 FB 800x800

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...