Gratulujemy Fundacji Nowy Staw

 2017 06 26 0511 webFundacja Nowy Staw otrzymała Nagrodę Społeczną im. Kardynała Wyszyńskiego za rok 2016.

 Głównie za organizację Chrześcijańskich Tygodni Społecznych, jednak jej bogaty ćwierćwieczny dorobek działalności w kraju i poza granicami docenił również Prymas Polski abp. Wojciech Polak wręczając Fundacji jubileuszowy medal 600-lecia prymasostwa w Polsce.

Kapituła, której przewodniczy prof. Jan Żaryn werdykt uzasadniła m.in.:

 

 „za praktyczne wdrażanie zasad katolickiej nauki społecznej i upowszechnianie ich wśród młodzieży polskiej i z krajów pobratymczych”.

Chrześcijańskie Tygodnie Społeczne, których Fundacja była inicjatorem i głównym organizatorem miały już pięć edycji m.in. w Lublinie, Gdańsku. Obecnie trwają przygotowania do VI ChTS, tym razem w Warszawie.

Laureatami w br. byli również prof. Paul H. Dembinski z Genewy, dyr. Obserwatorium Finansowego w Genewie oraz O. dr Gabriel Bartoszewski OFM Cap.

Nagroda Społeczna im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przyznawana jest przez Kapitułę powoływaną przez Fundację „SPES”, spadkobiercę ODiSS. Celem Fundacji – której przewodniczy Michał Drozdek – jest wspieranie rozwoju myśli chrześcijańsko-demokratycznej oraz ruchu chrześcijańsko-demokratycznego w Polsce.                                                        

Laureatom z Fundacji, z którymi współpracujemy na co dzień m.in. w ramach Programu Razem z Ukrainą, a całkiem niedawno współorganizowaliśmy Piknik historyczny w Nasutowie http://www.fundacja-niepodleglosci.pl/20-dziaalno/1839-piknik-historyczny-w-nasutowie, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności prowadzonej w duchu chrześcijańskim.

Jan Fedirko, Fundacja Niepodległości

 

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2016 FB 800x800

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...