mega888 MÓJ OJCIEC – SIERŻANT LALUŚ

MÓJ OJCIEC – SIERŻANT LALUŚ

2018 03 28 bisUkazała się książką Marka Franczaka „Mój ojciec – sierżant Laluś”. Jest to tzw. wywiad rzeka Kajetana Rajskiego z Markiem Franczakiem, synem sierżanta Józefa Franczaka „Lalusia”.
Ostatni partyzant-żołnierz II RP był równolatkiem Niepodległej, urodził w 1918 roku. Poległ w walce z obławą ZOMO i SB 21 października 1963, pod Piaskami na Lubelszczyźnie. Syn „Lalusia” udziela dziś swojemu rozmówcy wielu informacji – częściowo po raz pierwszy – z życia i walki ojca. To historia bohaterstwa, życia do końca poświęconego Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, ale i zdrady, hańby sługusów bolszewickich.

Marek Franczak – zaprzyjaźniony z Fundacją Niepodległości od czasu naszego ogólnopolskiego projektu "Rok Żołnierzy Wyklętych 2013" zrealizowanego w półwiecze od śmierci sierż. Józefa Franczaka – odpowiada też na pytanie, czy współczesna Polska jest zrealizowaniem marzeń, za które sierżant „Laluś” oddał życie.
Gorąco polecamy tę publikację. Jest ona dostępna w wydawnictwie Miles: http://wydawnictwomiles.pl/produkt/moj-ojciec-sierzant-lalus/

Jan Fedirko/ Fundacja Niepodległości