mega888 Śp. Anatol Sulik ur. 06.06.1952, zm. 11.04.2014

Śp. Anatol Sulik ur. 06.06.1952, zm. 11.04.2014

W piątek 11 kwietnia 2014 r. odszedł do wieczności nasz Przyjaciel Anatol Sulik. Śmierć zakończyła jego niezliczone ziemskie, rowerowe pielgrzymki śladami polskości przez wołyńskie nekropolie. Pan odwołał Anatola „ze służby” w czasie inwentaryzacji cmentarza w Równem.

Dzięki jego pracy, wielu ludzi mających korzenie na Wołyniu mogło dotrzeć na odnalezione przez Anatola cmentarze i miejsca spoczynku swoich bliskich. Msza Święta pogrzebowa była sprawowana w Niedzielę Palmową o godzinie 10.00 w kościele parafialnym pw. Św. Anny w Kowlu. Eucharystię sprawował Ksiądz Wikary Parafii Kowelskiej franciszkanin Augustyn (Hennadij) Siciński, a przy ołtarzu, jak w każdą niedzielę służył Edward, syn drogiego nam Zmarłego. Na uroczystość przybyli liczni przyjaciele i przedstawiciele instytucji państwowych z Polski i Ukrainy m.in.: Konsul Rzeczypospolitej w Łucku Pani Beata Brzywczy i vice-konsul Krzysztof Wasilewski. Delegacja Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie na czele z Panem Komendantem gen. bryg. SG Jarosławem Frączykiem, zastępcą kom. NOSG płk. SG Jackiem Gartmanem, dyr. BOIN KGSG płk. SG Krzysztofem Gawędą, zastępcą Przewodniczącego Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Sławomirem Teleonem, Przewodniczący NSZZ KP w Parczewie asp. szt. Piotrem Nikiciukiem, funkcjonariusze asp. Dariuszem Wojtalem i st. sierż. Marcinem Staszczukiem. Obecni byli przedstawiciele Fundacji Niepodległości z wiceprezesem dr. Piotrem Gawryszczakiem, Janem Fedirko i Witoldem Warakomskim. Jan Markowski Prezes Chełmskiego Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” z przewodniczącym Marianem Królem, sekretarzem Krzysztofem Choiną, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko-Podolskiej bliski przyjaciel o wołyńskich korzeniach dr Leon Popek z małżonką Jolantą, Tomasz Rodziewicz prezes Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna, Prezes Stowarzyszenia Pamięć i Przyszłość w Chełmie Krzysztof Krzywiński, Wojciech Radkowiak szef Oddziału Stowarzyszenia Solidarni 2010 w Lublinie, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Lubomlu pan Aleksander Ostapiuk, Harcerze z Hufca Równe-Zdołbunów, poczet sztandarowy pod opieką Aleksandra Radicy, młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy w Lublinie, poczet sztandarowy w składzie: Anna Drąg, Anna Niewiadoma, Radosław Brzezicki z opiekunem Panem Jackiem Burym.
Mowy pożegnalne wygłosili: dr Leon Popek, płk. SG Krzysztof Gawęda, Waldemar Bocheński Prezes Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych oraz przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Lublinie.
Po zakończeniu uroczystości w kościele, wszyscy żałobnicy przejechali na cmentarz położony za miastem, by towarzyszyć w ostatniej drodze kochanemu Anatolowi, gdzie spoczął oczekując Dnia Zmartwychwstania. W atmosferze modlitwy, zadumy i refleksji złożyliśmy ciało śp. Anatola do grobu. Po uroczystości w gronie rodziny i przyjaciół wspominaliśmy „Ducha Polesia”.
Niech spoczywa w pokoju wiecznym Amen

Galeria z uroczystości pogrzebowych