mega888 Targi Książki Historycznej

Targi Książki Historycznej

W miniony weekend w Warszawie odbywały się XXIII Targi Książki Historycznej. W historycznych Arkadach Kubickiego swoje stoiska miało kilkuset polskich wydawców książek, filmów gier i innych wydawnictw związanych z historią. Wśród nich było stoisko Fundacji Niepodległości, która wystąpiła tam po raz pierwszy jako samodzielny wystawca.

Zaprezentowaliśmy wydane przez nas pozycje książkowe. Atrakcją była świeżutka książka "O Ince, która zachowała się jak trzeba" adresowana do dzieci. W sobotę odwiedzający mogli porozmawiać z autorką książki Anną Niedziela - Strobel i uzyskać autorską dedykację. Z wydawnictw muzycznych zaprezentowaliśmy aż dwie nowości. Pierwszą to kontynuacja płyty "Panny Wyklęte" zatytułowana "Wygnane vol. 1", której premiera odbyła się w przeddzień Dnia Niepodległości w... Arkadach Kubickiego. Na stoisku dostępna była już nowa płyta dla całej rodziny zatytułowana "Kto ty jesteś?", której premiera odbywała się w niedzielę 30 listopada w klubie "Hybrydy" w Warszawie (o tym w oddzielnej notce).

Prezentowana była gra planszowa "First to Fight", której zasady licznie zgromadzonym widzom prezentował jeden z twórców gry Michał Sieńko z Fabryki Goer Historycznych.

W sobotę odbyło się również spotkanie na temat języka opowiadania o historii. W kameralnym gronie odbyła się bardzo ciekawa dyskusja z udziałem Michała Sieńko twórcy gier historycznych, Anny Niedzieli - Strobel i Ani Brachaczek jednej z "Panien Wyklętych".

Warto odnotować fakt, że Targi odwiedzały tłumy zwiedzających. Właściwie przez cały dzień Arkady Kubickiego były wypełnione ludźmi. Stoisko Fundacji cieszyło się też dużym zainteresowaniem.

fot. Wojciech Słotwiński, Przemysław Jaśkiewicz, Witold Strobel