mega888 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „A to Polska właśnie...” we Włocławku

Przedstawiamy relację z Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej numer 3 we Włocławku. Fundacja Niepodległości objęła konkurs patronatem i ufundowała nagrody dla laureatów.

"24 listopada 2015. w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „A to Polska właśnie...”. Podobnie, jak w roku ubiegłym, konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Włocławek.

Jurorami drugiej edycji naszego konkursu byli: p. Mirosław Glazik – wieloletni nauczyciel języka polskiego i wykładowca akademicki, poeta i dramaturg, krytyk literacki, a także Dyrektor Teatru im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku; oraz p. Krystyna Michałowska – również nauczycielka języka polskiego i wieloletnia jurorka konkursów recytatorskich organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włocławku.

Konkurs rozpoczął się od krótkiego występu uczniów klas I – III z własnym montażem słowno – muzycznym, oczywiście o tematyce patriotycznej, niepodległościowej, narodowowyzwoleńczej.

Uczestnicy konkursu mieli do zaprezentowania dwa teksty: obowiązkowy – Julian Tuwim „Lekcja” oraz tekst dowolny odnoszący się do tematyki konkursu.

Po zaciętej i niezwykle wyrównanej części konkursowej jury postanowiło uhonorować następujące osoby:

I miejsce – Miłosz Dąbek – Szkoła Podstawowa nr 2 we Włocławku

II miejsce – Marcjanna Jóźwiak – Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku

III Miejsce – Zuzanna Karpińska – Szkoła Podstawowa nr 3 we Włocławku

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nagrody, które otrzymali laureaci zostały ufundowane przez Fundację Niepodległości z Lublina."

GALERIA

źródło http://www.sp3wloclawek.pl/pl,news2,ii_miedzyszkolny_konkurs_recytatorski_poezji_patriotycznej_%E2%80%9Ea_to_polska_wlasnie%E2%80%9D,418.html