mega888 KAPITUŁA NAGRODY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ "DLA DOBRA WSPÓLNEGO"

KAPITUŁA NAGRODY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ "DLA DOBRA WSPÓLNEGO"

Kapitula Omieczynski KRSI 7448 2016 07 12 foto Krzysztof Sitkowski KPRP wwwPrzemysław Omieczyński, prezes zarządu Fundacji Niepodległości, wszedł w skład Kapituły Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego”. Uroczystość powołania Kapituły odbyła się 12 lipca 2016 roku w Pałacu Prezydenckim w Sali Chorągwianej.

Nominacje, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczyła minister Małgorzata Sadurska, Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” jest promocją postaw, działań i projektów obywatelskich na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

Celem Nagrody jest:
- wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez kreowanie patriotycznych postaw obywatelskich;
- wspieranie idei budowy społeczeństwa obywatelskiego;
- umacnianie świadomości obywatelskiej, solidarności oraz budowanie kapitału społecznego;
- zachęcanie obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego oraz podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.

Przyznanie Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” następuje poprzez rekomendację członków Kapituły Nagrody.

Nagroda jest cykliczna i będzie przyznawana corocznie.

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:
a) Człowiek - lider,
b) Dzieło - przedsięwzięcie, projekt,
c) Instytucja – organizacja

Nagrodę w każdej kategorii – jednemu z trzech nominowanych kandydatów przedstawionych przez Kapitułę – przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent RP może przyznać nagrodę więcej niż jednemu podmiotowi w każdej kategorii lub zrezygnować z jej przyznania.

Skład Kapituły:
Wojciech Kolarski – Sekretarz Kapituły
dr hab. Marek Rymsza - koordynator sekcji „Polityka społeczna, rodzina” NRR, kierownik Zakładu Profilaktycznych Funkcji Polityki Społecznej w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego
Wojciech Kaczmarczyk - Sekretarz Stanu Pełnomocnik Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania
Renata Koźlicka-Glińska - Dyrektor Programowy, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
dr hab. Ewa Leś - członek sekcji „Polityka społeczna, rodzina” NRR, kierownik Zakładu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego
ks. Stanisław Jurczuk - członek sekcji „Polityka społeczna, rodzina” NRR, duszpasterz niepełnosprawnych archidiecezji warszawskiej, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej
Przemysław Omieczyński - prezes zarządu Fundacji Niepodległości
ks. Wojciech Sadłoń - dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego
ks. Stanisław Słowik - Dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej
Arkadiusz Jachimowicz - prezes Stowarzyszenia ESWIP oraz Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT (nieobecny na powołaniu Kapituły)
Ewa Smuk-Stratenwerth - Ogólnopolska Sieć Uniwersytetów Ludowych oraz Dyrektor Stowarzyszenia ZIARNO
Piotr Pawłowski - prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja

Po uroczystości wręczenia aktów nominacji odbyło się pierwsze posiedzenie Kapituły Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego”.

fotografie: Krzysztof Sitkowski /KPRP

Kapitula Omieczynski KRSI 7444 2016 07 12 foto Krzysztof Sitkowski KPRP www

Kapitula Omieczynski KRSI 7448 2016 07 12 foto Krzysztof Sitkowski KPRP www

Kapitula Omieczynski KRSI 7454 2016 07 12 foto Krzysztof Sitkowski KPRP www