mega888 "Rój" w Zamościu

"Rój" w Zamościu

W dniach 22-25 czerwca na terenie Zamojszczyzny czeka nas weekend pełen wrażeń. Ogólnopolska akcja „Ratujemy Roja”, mająca na celu dokończenie filmu „Historia Roja”, zawita do Zamościa. 22 czerwca odbędą się bezpłatne projekcje kopii roboczej tego filmu w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”. W godzinach: 9.00, 9.30 10.00. Przed seansami – ze sporym wyprzedzeniem – należy dokonać rezerwacji miejsc i przed seansem odebrać w kasie biletowej bezpłatne bilety. Rezerwacje dokonuje się w kasach biletowych, pod numerem telefonu 84 639 23 13 oraz na stronie internetowej www.stylowy.net .
23 czerwca w drugi dzień weekendu z „Rojem” odbędą się W Galerii Handlowej Revia Park koncerty i spotkania z niezwykłymi ludźmi. Zaśpiewają: Tadek „Firma”, Krzysztof Zalewski, Tadeusz Sikora, Andrzej Kołakowski, Sewer Ukleja, Paweł Piekarczyk, Stanisław Markowski oraz Piotr Szymański (ONI). Obecny będzie także sam reżyser „Historii Roja” Jerzy Zalewski. Czeka nas także masa innych niespodzianek. Koncerty rozpoczną się o godz. 13:00.
24 czerwca 68. Rocznica największej bitwy partyzanckiej II Wojny Światowej. Mowa tu o Osuchach. Tam także będziemy i my. Między innymi odbędzie się projekcja dokumentu „Elegia na śmierć Roja”.
25 czerwca to ostatni dzień weekendu z „Rojem”. Odbędzie się także ostatnia projekcja, która będzie jedyną projekcją otwartą. Seans o godz. 18:00.
Wszystkie projekcje są możliwe dzięki CKF „Stylowy” w Zamościu, na czele z jego dyrektorem. Inicjatywę projekcji poparł także Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski. Zwiastun filmu zobaczą Państwo na stronie
www.ratujmyroja.pl Na tej stronie znajdą Państwo również wszelkie niezbędne informacje dotyczące filmu i akcji.
Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy na rzecz ukończenia pierwszego filmu o Żołnierzach Wyklętych – „Historia Roja”.
Całe przedsięwzięcie na Zamojszczyźnie organizuje i koordynuje Gazeta Zamojska.
Szczegóły dotyczące wydarzenia pod numerami telefonów:
Jarosław Bury - 535 398 822
Michał Frykowski - 785 773 937