"NAJFAJNIEJSZA LEKCJA HISTORII" - MIŚ WOJTEK W PRZEDSZKOLU

Lublin 2017 11 10 Mis Wojtek Przedszkole fot Sebastian Pawlak RLMiś Wojtek odwiedził w piątek 10 listopada 2017 maluchy z Przedszkola Niepublicznego "Krasnal" w Lublinie. To już kolejna lekcja historii przygotowana przez Fundację Niepodległości na zaproszenie lubelskich przedszkoli. Tym razem wprowadzała dzieci w obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. 
- Dzieci poznały historię niedźwiedzia, który towarzyszył polskim żołnierzom z 2 Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa na bojowym szlaku - mówi Anna Bielak, nauczycielka przedszkola i zarazem członek Fundacji Niepodległości. – To najfajniejsza lekcja historii. Jesteśmy mobilnym muzeum. Dzięki niemu dzieci mogą się w namacalny sposób spotkać z żołnierzami i historią.  
Dzieci były pod wrażeniem losów misia Wojtka. – Przeżył różne przygody w trakcie wojny. Robił psikusy i nosił pociski.
Wraz z Misiem Wojtkiem do przedszkola "Krasnal" przybyli rekonstruktorzy z Grupy Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości w historycznych mundurach, z wyposażeniem polskich żołnierzy spod Monte Cassino, a wraz z nimi historyczne pojazdy wojskowe Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Wydarzenie zaprezentowało na swojej antenie Radio Lublin. Więcej, w tym wywiady z najmłodszymi uczestnikami lekcji, można znaleźć pod linkiem RL: https://radio.lublin.pl/news/o-misiu-ktory-nosil-pociski-najfajniejsza-lekcja-historii-w-przedszkolu foto: Sebastian Pawlak /RL

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2016 FB 800x800

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...