mega888 Międzyszkolny Konkurs Poetycki

Międzyszkolny Konkurs Poetycki

W poniedziałek 17 grudnia 2012 w Gimnazjum nr 7 w Lublinie odbył się X Międzyszkolny Konkurs Poetycki "Wiersze Poetów Niepokornych". Wideo z rozdania nagród

Konkurs składał się z dwóch części: recytatorskiej i wokalnej.  Część wokalna była zarazem eliminacją do Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja". W tym roku gościem konkursu był Dyrektor Artystyczne "Nadziei" Jacek Pechman, który w trakcie uroczystego otwarcia konkursu, z upoważnienia rodziny, przekazał informację, że konkurs jako pierwszy w Polsce będzie się odbywał pod imieniem Przemysława Gintrowskiego. Następnie, w krótkiej rozmowie z głównym organizatorem p. Joanną Poleszak, podzielił się swoimi wspomnieniami o zmarłym niedawno bardzie.

W samym konkursie zgłosiło swój udział 14 uczestników. Jury w składzie: Jolanta Deszcz - Pudzianowska - aktorka, Edyta Madej - instruktor WOK i Jacek Pechman - Dyrektor Artystyczny Festiwalu "Nadzieja" przyznało następujące nagrody:

W konkursie recytatorskim:

Nie przyznano pierwszej nagrody. Przyznano następujące wyróżnienia: I wyróżnienie: Agnieszka Taracha, II wyróżnienie Janusz Tarnas i Karolina Podściańska, III wyróżnienie Karolina Chudzik

W konkursie wokalnym

Pierwszą nagrodę i wyjazd na festiwal Nadzieja otrzymała Barbara Danilczuk i Projekt Podróż

Wyróżnienie i też wyjazd na festiwal "Nadzieja" otrzymała Eliza Gawrjołek

Fundacja Niepodległości wsparła przegląd, między innymi, fundując nagrody.