mega888 Nowoczesne malarstwo wileńskich artystów

Nowoczesne malarstwo wileńskich artystów

23 lutego 2012 r. w godz. 17.00–20.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego, w Lublinie przy ul. Narutowicza 4 odbędzie się prezentacja nowoczesnego malarstwa wileńskich artystów. Prezentację poprowadzi Anna Wilczyńska-Nowak
Prezentacja przybliża sztukę Polaków tworzących w Wilnie w latach 1870-1939. Ich prace są mało znane w Polsce. Pierwsza prezentacja obrazów wileńskich malarzy odbyła się w 1989 r. w Olsztynie, wystawa awangardowych prac tych artystów miała miejsce w Kazimierzu Dolnym. Teraz czas na prezentację ich twórczości w Lublinie. Podczas pokazu między innymi prezentowane będą prace Michała Elwira Andriollego, Stanisława Bohusza Siestrzencewicza, Stanisława Jarockiego, Ferdynanda Ruszczyca, Adama Międzybłockiego, Ludomira Ślendzińskiego oraz innych.
Anna Wilczyńska-Nowak - historyk sztuki, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, doktorantka w katedrze historii sztuki, autorka szeregu publikacji w tym książki „Uczeń Jacka Malczewskiego, malarz-legionista Ignacy Pinkas”, Tuchów 2000. Rysuje, maluje, jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Członek Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna.
Organizatorzy:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie