mega888 Rocznica likwidacji klasztoru, II Inspektoratu zamojskiego i gimnazjum

Rocznica likwidacji klasztoru, II Inspektoratu zamojskiego i gimnazjum

W sobotę 12 lipca w sanktuarium w Radecznicy w ramach obchodów Roku Jubileuszowego będziemy wspominać 64 rocznicę kasaty klasztoru przez władze komunistyczne.

W programie uroczystości: Msza św. Apel poległych, salwy honorowe, Rekonstrukcja kasaty klasztoru i aresztowania zakonników oraz zdobycia posterunku niemieckiego w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Biłgoraja. Koncerty spotkania ze świadkami i bohaterami tamtych wydarzeń.
SANKTUARIUM ŚW. ANTONIEGO W RADECZNICY
10:00 - Uroczysty przemarsz Kompanii Honorowej WP, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości i uczestników spod Urzędu Gminy do Klasztoru
10:45 - Powitanie pielgrzymów i krótkie przybliżenie historii kasaty klasztoru przez władze komunistyczne
11:00 - Rekonstrukcja aresztowania zakonników przez Urząd Bezpieczeństwa
11:15 - Uroczysta Msza św. w intencji Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego z udziałem pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Dętej " Zaburze"
12:30 - Złożenie wieńców przy tablicy pamiątkowej przy wejściu do Sanktuarium, Apel Poległych
13:00 - Uroczysty przemarsz z Klasztoru do Kaplicy Św. Antoniego "Na wodzie"
PARK KLASZTORNY
13:15 - Inscenizacja rozbicia posterunku hitlerowskiego przez oddział partyzancki
KAPLICA ŚW. ANTONIEGO "NA WODZIE"
13:00 - 20:00 Festyn wojskowy (kuchnia regionalna, prezentacja sprzętu wojskowego, stoiska z odzieżą wojskową i patriotyczną)
13:45 -Występ Orkiestry Dętej "Zaburze"
14:00 - Prelekcja Justyny Dudek z IPN na temat związków konspiracji z kościołem katolickim
14:15 - Pieśni partyzanckie w wykonaniu chóru młodzieży szkolnej
14:30 - Ognisko partyzanckie - Spotkanie z partyzantami "Zapory" oraz innymi świadkami historii z udziałem młodzieży
14:30 - Występ zespołu "Andrzejkowe Nutki" podczas spotkania z partyzantami i wspólnych śpiewach przy ognisku
20:00 - 22:00 - Koncert - Tadek Firma Solo - Niewygodna Prawda
Uroczystości w Radecznicy, zakończone koncertem Tadka, są częścią ogólnopolskiej akcji Burza 2014.
Zapraszamy do zapoznania się z jej programem: