mega888 Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Epizody Kresowe"

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Epizody Kresowe"

Dzięki uprzejmości Wojewody Lubelskiego w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się dziś, 23 maja w samo południe, zakończenie konkursu Epizody Kresowe. Dopisała młodzież lubelskich szkół, a także czworo laureatów, którzy dojechali z Równego na Wołyniu (Jegor Storożuk), Wrocławia (Rozalia Kazienko), Puław (Piotr Materek) i Hrubieszowa (Natalia Sidor).

Rozdanie nagród poprzedziły wystąpienia: dra Leona Popka, który mówił o Wołyniu w czasie II wojny światowej i losie mieszkańców wołyńskich miejscowości Ostrówki i Wola Ostrowiecka zamordowanych 30 sierpnia 1943 r. przez upowców; mgra Jacka Burego, który przedstawił 5-letnią już akcję lubelskiej młodzieży porządkującej wołyńskie cmentarze oraz dra Piotra Gawryszczaka, który przedstawił historię 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Dziękujemy Marszałkowi Województwa Lubelskiego za ufundowanie nagród dla laureatów dwóch miejsc pierwszych (w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych). Zapraszamy do fotogalerii.