mega888 HISTORYCZNE POJAZDY POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH NA PIKNIKU POWSTAŃCZYM W WARSZAWIE

HISTORYCZNE POJAZDY POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH NA PIKNIKU POWSTAŃCZYM W WARSZAWIE

Fundacja Niepodleglosci pojazd Half Track M16MGMC 0218 wwwFundacja Niepodległości zaprezentuje historyczne pojazdy wojskowe Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie na pokazach towarzyszących Piknikowi Powstańczemu w Warszawie, w niedzielę 10 września 2017. Wydarzenie organizują Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych oraz Fundacja na rzecz obrony pamięci historii Polski Reduta PWPW. Na Skwerze 1Dywizji Pancernej Wojska Polskiego, przy ul. Rybaki, będzie można zobaczyć w godz. 10:00-18:00 m.in. oryginalny półgąsienicowy transporter opancerzony Half-Track M16MGMC (n/z) z baterią p-lot 4 najcięższych karabinów maszynowych czy motocykl Royal-Enfield - podstawowy sprzęt gońców motocyklowych 1 DPanc walczącej we Francji, Belgii, Holandii i Niemczech pod dowództwem gen. Stanisława Maczka. Oprócz tego - sprzęt bojowy 2 Korpusu Polskiego walczącego pod dowódcztwem gen. Władysława Andersa na froncie włoskim - transporter opancerzony Scout-Car w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich, zwiadowczy samochód pancerny Dingo z dowództwa 2KP, Jeep z 5 Kresowej Dywizji Piechoty i ciężarówkę GMC CCKW z 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, w której służył słynny Miś Wojtek. Postać Misia Wojtka będzie towarzyszyła naszym rekonstruktorom w mundurach i z wyposażeniem żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Komiks o "Misiu Wojtku - dzielnym żołnierzu", wydany przez Fundację Niepodległości będzie wśród nagród konkursowych. Wstęp wolny - zapraszamy!

W programie Pikniku Powstańczego przewidziono liczne atrakcje dla dużych i małych widzów. Uczestnicy imprezy będą mogli z bliska obejrzeć historyczny sprzęt wojskowy, wziąć udział w grze miejskiej, odwiedzić stoiska tematyczne PWPW oraz partnerów. Nie zabraknie też konkursu historycznego, koncertów muzycznych, a wszystko zakończy wyjątkowy pokaz multimedialny historii PWPW, wykonany w nowoczesnej technice mappingu 3D.

Kiedy: 10 września 2017
Miejsce: Skwer 1 Dywizji Pancernej Wojska Polskiego, ul. Rybaki,  w pobliżu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych
Start: godzina 10:00

Szczegółowy program imprezy:

Godz. 10.00–18.00
POKAZ SPRZĘTU WOJSKOWEGO
Teren przy ul. Rybaki i Sanguszki

Godz. 10.00–14.00 GRA MIEJSKA

Godz. 14.00 OTWARCIE PIKNIKU. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU- GRA MIEJSKA
Teren: Skwer 1 Dywizji Pancernej Wojska Polskiego
Godz. 14.30 Przedstawienie scenariusza imprezy, krótka historia PWPW i Fundacji REDUTA, zaproszenie na stoiska PWPW oraz do stoisk tematycznych instytucji i organizacji związanych z bezpieczeństwem i obronnością Państwa oraz do stoisk sponsorów

Godz. 14.45 KONKURS HISTORYCZNY – Powstanie Warszawskie
Godz. 15.15 WYSTĘP ZESPOŁU ARKA NOEGO
Godz. 16.20 PREZENTACJA FUNDACJI REDUTA I PWPW S.A.
Godz. 16.30 KONKURS Z WIEDZY O PWPW S.A.
Godz. 16.50 KONKURS ENERGA S.A.
Godz. 17.15 ZAKOŃCZENIE PIKNIKU

Godz. 18.00–21.30 KONCERTY
18.00–18.40 Garwoliński Teatr Muzyczny „Od Czapy”
18.45–19.25 Contra Mundum