mega888 Polacy - Rodakom

Polacy - Rodakom

Fundacja Niepodległości wsparła akcję "Polacy Rodakom". Zapraszamy do galerii. Poniżej relacja z zakończenia XII edycji akcji.

Już po raz 12- ty, pod patronatem Senatora RP Stanisława Gogacza odbyła się akcja Polacy – Rodakom. Przez ostatnie dwa tygodnie do biura senatora mieszkańcy Lublina i okolic przynosili żywność, zabawki i książki dla dzieci mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Oprócz osób prywatnych akcję wsparły mocno także lubelskie firmy i instytucje, m. in. współpracująca ze Środowiskowym Hufcem Pracy Fundacja Niepodległości. Młodzież hufca już po raz trzeci wzięła udział w akcji, tym razem angażując się już od początku jej trwania. W pierwszym etapie najważniejsze było segregowanie trafiających do siedziby senatora Gogacza darów, a później pakowanie właściwych paczek. Przez sześć dni młodzież ŚHP pracowała w biurze senatora wspierając wolontariuszy i pracowników biura. Finał akcji nastąpił 10 grudnia w auli Zespołu Szkół Nr 5 przy ulicy Elsnera. Już od godziny 8-ej czternastu uczestników i uczestniczek Środowiskowego Hufca Pracy stawiło się na miejscu. Wszystkie paczki – a było ich ponad 1300 – zostały przewiezione do szkolnej auli. Tutaj miały miejsce dalsze uroczystości: koncert szkolnego chóru, a później tradycyjne podzielenie się opłatkiem. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miejskich, środowisk kombatanckich, m. in. zaprzyjaźnione z hufcem Środowisko Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, a także sympatycy i sponsorzy projektu Polacy – Rodakom. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli polskiej dyplomacji, konsulów RP z Ukrainy i Białorusi, na ręce, których senator S. Gogacz uroczyście przekazał świąteczno-noworoczne paczki dla polskich dzieci. Podziękowania dla wszystkich instytucji i wspierających akcję osób, wśród których senator Gogacz nie omieszkał wymienić młodzieży hufca zakończyły 12-tą akcję Polacy – Rodakom.

Tekst: Jacek Bury, ŚHP 3-18 w Lublinie