mega888 ,,Oni wczoraj oddali krew, my możemy zrobić to dzisiaj"

,,Oni wczoraj oddali krew, my możemy zrobić to dzisiaj"

23 lipca w świetlicy Środowiskowego Hufca Pracy przy ul. Łabędziej 16 w Lublinie odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Zgodnie z tradycją hufcowych zbiórek krwi zostanie ona połączona z wystawą.

W związku z ruszającym w sierpniu projektem porządkowania polskich cmentarzy na Wołyniu (Wołyń 2013. Rebelia) lipcowa wystawa będzie poświęcona żołnierzom Kresów i epopei 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. To na cmentarzach, gdzie spoczywają żołnierze tej największej jednostki polskiego Państwa Podziemnego przyjdzie niedługo pracować młodzieży i wolontariuszom z Lubelszczyzny. Będziemy przecierać te same szlaki, znaczone miejscami walk i anonimowymi grobami, bohaterstwem i gehenną Wołynia.

Na wystawie będzie można obejrzeć zdjęcia i książki poświęcone działaniom zbrojnym na Wołyniu podczas II wojny światowej, ale także kilkanaście ciekawostek i oryginalnych dokumentów wypożyczonych na tę okazję z archiwum Lubelskiego Środowiska Żołnierzy 27 WDP AK.

Wakacje to czas, kiedy zapotrzebowanie na krew jest dużo większe niż podczas roku szkolnego. Tym bardziej zapraszamy do wzięcia udziału w akcji honorowego krwiodawstwa jak również do obejrzenia wystawy: świetlica ŚHP, 23 lipca, w godzinach 9 00 – 13 00. Fundacja Niepodległości jest współorganizatorem akcji.