ONI BYLI NIEZŁOMNI

Oni byli Nizlomni meandryWłaśnie ukazała się bardzo ciekawa – o czym poniżej – książka gdańskiego wydawnictwa Meandry pod patronatem Fundacji Niepodległości „Oni byli Niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią”. Staranna edycyjnie i intrygujące możliwości wyboru zachęcają do jej nabycia.
Co zawiera treść? M.in.:
„Nazywasz się Antek. Masz osiemnaście lat i jesteś harcerzem.
Kończy się II wojna światowa, Niemcy się wycofują, nadciągają Sowieci. Opuszczasz Wilno, gdzie uczęszczałeś do gimnazjum. Wyruszasz w drogę do rodzinnego domu na Lubelszczyźnie.
Wkrótce Twoje życie mocno się skomplikuje.
Ludzie wokół się cieszą, czekają na zakończenie tej wyniszczającej, strasznej wojny. Ty jako harcerz zdajesz sobie sprawę, że nadciągająca Armia Czerwona wcale nie przynosi wolności a kolejne zniewolenie. Poznałeś metody i działanie Sowietów. Nie wiesz jednak, co się dzieje w Twoim rodzinnym domu, co z rodzicami i rodzeństwem.

W tej książce stajesz przed wieloma wyborami. To Ty decydujesz o losach głównego bohatera. Możesz dołączyć do oddziałów niezłomnych, zostać partyzantem walczącym przeciw Sowietom i podporządkowanym im polskim władzom oraz służbom. Możesz wrócić do rodzinnej Polanki, pomóc rodzinie i zostać cywilem. Masz również możliwość sprawdzić każdą z tych dróg, bo książka „Oni byli Niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią” autorstwa Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak pozwala na swobodne przemieszczanie się w czasie i przestrzeni.”
Więcej na https://wydawnictwomeandry.pl/pl/p/Oni-byli-Niezlomni.-Interaktywne-spotkanie-z-historia/44

 Tu zaś opinia naszej koleżanki: "Oni byli niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią” to książka fascynująca i poruszająca . Akcja rozgrywa się z końcem II wojny światowej. Głównym bohaterem jest osiemnastoletni Antek Brzeziński z którym od początku utożsamia się czytelnik.                                                                                                                                                                                                         Ty jako harcerz opuszczasz Wilno, gdzie mieszkałeś z ciotką i uczęszczałeś do gimnazjum. Wyruszasz w podróż do rodzinnego domu na Lubelszczyźnie. Jako harcerz masz świadomość o nadciągającej Armii Czerwonej, poznałeś działanie Sowietów i podporządkowanym im polskim władzom.                                                                                                                                                                              Stajesz przed wieloma wyborami dalszego losu bohatera. Możesz zdecydować się na dołączenie do oddziału niezłomnych, zostać walczącym partyzantem, bądź wrócić do domu i pomóc rodzinie. Jakkolwiek wybierzesz, zawsze możesz przemieścić się w dowolnym czasie i przestrzeni by poznać każdą z tych dróg.

Moim zdaniem książka jest bardzo pouczająca i poruszająca. Prosty język, wyjaśnienie podstawowych zagadnień historycznych, autentyczni bohaterowie to tylko część aspektów zachęcających do sięgnięcia jej do ręki. Realność wydarzeń opisanych w książce porusza serce i pamięć o rodakach. Patrioci narażający życie w licznych walkach, cywile oferujący pomoc rannym i wygłodniałym żołnierzom oraz myśl o bliskich sprawia, że możemy być dumni z naszej polskiej historii. Książkę polecam przede wszystkim młodemu pokoleniu. „Oni byli Niezłomni. Interaktywne spotkanie z historią” to historia młodzieńców, która przytrafiła się prawdziwym ludziom i miała miejsce w rzeczywistości." Agnieszka Kot

 Jan Fedirko, Fundacja Niepodległości, XI 2018; fragment treści i ilustracja Wydawnictwo Meandry.

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...