mega888 MSZA ŚW. W INTENCJI PŁK. "JARA" W 120 ROCZNICĘ URODZIN

MSZA ŚW. W INTENCJI PŁK. "JARA" W 120 ROCZNICĘ URODZIN

Glos Bohatera logo

2019 07 30 bis30 lipca br. o godz. 6 PM w Bazylice Objawień św. Antoniego w Radecznicy odprawiona została Msza Św. w intencji płk. Mariana Pilarskiego "Jara" w 120 rocznicę urodzin. Po Mszy Świętej odczytane zostały okolicznościowe listy z tej okazji od Prezesa Rady Ministrów – przez Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka oraz Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Następnie zgromadzeni przeszli do krypty Żołnierzy II Inspektoratu Zamojskiego AK gdzie delegacje złożyły kwiaty. Tradycyjnie byli wśród nich Woj. Lubelski, Dyr. Lubelskiego Oddz. IPN Marcin Krzysztofik, miejscowe i lokalne organizacje samorządowe oraz patriotyczne. Przedstawiciele Fundacji Niepodległości tradycyjnie zapalili biały i czerwony znicz. Jest to pierwsze ze spotkań zaplanowanych w ramach „Roku Pilarskiego”, który będzie trwał od 30 lipca br. do również 30 lipca - 2020 r. Następnym ważnym wydarzeniem w jego ramach będzie po koniec września pochówek we wspomnianej krypcie trzech podkomendnych „Jara”.
Dziękujemy serdecznie organizatorom na czele z Wojtkiem Kondratem i wszystkim obecnym, a zwłaszcza Ojcom Bernardynom.

Tekst i foto Jan Fedirko, Fundacja Niepodległości, Lublin 19 VI 2019 r.