mega888 VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS O KS. STANISŁAWIE KONARSKIM POD PATRONATEM M.IN. FUNDACJI NIEPODLEGŁOŚCI ROZSTRZYGNIĘTY

Z racji na sytuację sanitarną w kraju związaną z SARS-CoV-2 siódma już edycja konkursu „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny” odbyła się bez gali finałowej. Organizatorzy ogólnopolskiego Konkursu o ks. Stanisławie Konarskim Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie przeprowadzili go (poczynając od początku br.) w kategoriach praca literacka oraz prezentacja multimedialna. Główną ideą konkursu jest jak co roku rozpowszechnienie wartości głoszonych przez Ks. St. Konarskiego w odniesieniu do współczesności. Ideały te wcielone w życie słynnymi reformami nauczania - edukacji i dziś mogą być wzorem dla tych, którzy „odważą się być mądrym”. Warto również sięgać po utwory słynnego Pijara – chociażby „O skutecznym rad sposobie, albo o utrzymywaniu ordynaryinych Seymow”, które w głębokim sensie zachowują wciąż aktualność.

W tym roku udział w konkursie wzięło udział 82 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z aż 9 województw. Wyniki wraz z listą 24 nagrodzonych oraz 3 wyróżnionych uczniów na: http://sp1.lublin.eu/2020/04/wyniki-vii-ogolnopolskiego-konkursu-o-ks-stanislawie-konarskim Nagrodzonym i wszystkim uczestnikom gratulujemy, zaś organizatorom dziękujemy i czekamy już na przyszłoroczny konkurs

Cenne wydarzenie upowszechniające wiedzę o doniosłej postaci w historii Polski objęte zostało patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego;
Ojca Mateusza Pindelskiego, Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów; Jarosława Stawiarskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego; dr. Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin; Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty; Przemysława Omieczyńskiego, Prezesa Zarządu Fundacji Niepodległości.

2020 04 16 bis

Jan Fedirko, Fundacja Niepodległości, Lublin