PAMIĘCI OFIAR RZEZI WOŁYŃSKIEJ

2021 07 9 11 bisZ racji na niedzielę w tym roku nie 11 lipca, ale już w piątek 9. odbędą się w Lublinie uroczyste obchodny pamięci ofiar tzw. rzezi wołyńskiej – masowego mordu polskiej ludności cywilnej na tzw. kresach południowo – wschodnich.
Program uroczystości:
12:00 - Msza Święta w intencji ofiar ludobójstwa (Kościół Garnizonowy pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie, Al. Racławickie 20, Lublin);
ok. 13:00 - przejście pod pomnik Ofiar Wołynia w Lublinie, przemówienia okolicznościowe i złożenie kwiatów pod monumentem;
bezpośrednio po – spod pomnika zaplanowane jest przejście na cmentarz przy ul. Białej w Lublinie i złożenie kwiatów na grobie ś.p. por. Henryka Cybulskiego, komendanta polskiej samoobrony Przebraża w latach 1943-1944, oficera Armii Krajowej.
Organizatorzy oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Lubelski Urząd Wojewódzki oraz Komitet Budowy Pomnika „Polakom, Ofiarom Ludobójstwa dokonanego na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich przez nacjonalistów ukraińskich”.

Zapraszamy również w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko – Podolskiej w niedzielę 11 lipca do wspólnej modlitwy, na Mszę św. o godz. 12:00 za pomordowanych na Wołyniu i Kresach południowo - wschodnich w k-le pw. bł. P. J. Frassatiego (LSM - os. Słowackiego).

Ponadto IPN Lublin zaprasza do siedziby oddziału przy ul. Wodopojnej 2 już 8 lipca (w czwartek) o godz. 17:00 na wernisaż wystawy poświęconej pamięci Włodzimierza Sławosza Dębskiego. O godz. 18:00 nastąpi projekcja filmu dokumentalnego „Zmarłych pogrzebać. Wołyń 1943 w relacjach świadków” (reż. Katarzyna Osowska, muz. Krzesimir Dębski).

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...