"KARTKI DLA OBROŃCÓW GRANIC" NA ŻOŁNIERSKIEJ WIGILII

Wigilia Na Granicy Wodawa 2021 WWWWojsko Polskie, w tym również żołnierze 19.Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Franciszka Kleeberga, 2.Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" i Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, wspierają Straż Graniczną oraz funkcjonariuszy Policji w zabezpieczeniu i patrolowaniu wschodniej granicy Rzeczypospolitej. Pomoc wojskowa to także utrzymanie bezpieczeństwa w powiatach przygranicznych i kontrola ruchu na przejściach granicznych.

Utrzymywanie się sytuacji napięcia w prowadzonej z terenu Białorusi wojnie hybrydowej sprawia, że zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wielu żołnierzy Sił Zbrojnych RP – oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji – spędzi poza domem, z dala od swoich bliskich.

Doceniając ofiarność pełnionej nad granicą służby żołnierzy i funkcjonariuszy 19.Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, 2.Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji – Fundacja Niepodległości wsparła organizację odbywającego się we wtorek 21 grudnia 2021 r. we Włodawie, ich spotkania opłatkowego połączonego z żołnierską wieczerzą Wigilijną i okolicznościowym koncertem. Uroczystości rozpocznie wspólna modlitwa.

W oprawie artystycznej spotkania przygotowano występy dzieci z koła wokalnego Klubu Żołnierskiego 3.Zamojskiego batalionu zmechanizowanego, 19.Chełmskiego batalionu zmechanizowanego oraz koncert specjalny Marka Piekarczyka.

Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu, jakiego udzieliły także: Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A., Lubawa SA oraz Oddział Regionalny w Lublinie Agencji Mienia Wojskowego.

Przemysław Omieczyński, prezes zarządu Fundacji Niepodległości:
Do zgromadzonych na tej wyjątkowej Wigilii żołnierzy i funkcjonariuszy trafiają dziś także kartki, pozdrowienia oraz laurki przygotowane przez dzieci z całej Polski i nadsyłane w ramach akcji "Kartka Dla Obrońców Granic". Zainicjowała ją Fundacja Niepodległości przy współpracy z Lubelskim Kuratorium Oświaty. Patronem medialnym akcji jest Polskie Radio Lublin.
W efekcie akcji "Kartka Dla Obrońców Granic", trwającej od 10 listopada do 20 grudnia tego roku, lubelscy "terytorialsi" przekazali już pełniącym służbę na granicy tysiące kartek. Napływały one nie tylko z terenu całego kraju. Do przekazania tą drogą wyrazów serdecznego wsparcia dla Obrońców Granic dołączyły nawet dzieci ze szkół Polskiej Misji katolickiej w Niemczech.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim dzieciom, które wzięły udział w akcji. Teraz ich pozdrowienia będą towarzyszyły żołnierzom i funkcjonariuszom nad wschodnią granicą w czasie tych szczególnych Świąt Bożego Narodzenia. Wierzymy, że takie wyrazy wsparcia pomagają im w trudnej służbie.

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...