mega888 „CO NAM PRZEKAZUJĄ ZESŁAŃCY SYBIRU?”

„CO NAM PRZEKAZUJĄ ZESŁAŃCY SYBIRU?”

2022 02 11 Konkurs SybiraczyW XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w Lublinie 11 lutego br., w rocznicę pierwszej wielkiej fali deportacji obywateli II RP na Sybir – z zimy 1940 r. - ogłoszono wyniki VI Międzyszkolnego Konkursu „Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru?”
Jury przewodniczył: prof. dr hab. Eugeniusz Niebelski z Katedry Historii XIX wieku Instytutu Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a wśród członków był m.in. Prezes Związku Sybiraków Pan Janusz Pawłowski.
Fundacja Niepodległości tradycyjnie wsparła to cenne wydarzenie fundując nagrody wraz z IPN Oddz. L-n, Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Związkiem Sybiraków – Zarząd Główny i Oddział w Lublinie. Również XXVII LO (wraz z pozyskanymi sponsorami) nagrodziło laureatów.
Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Społeczności Szkolnej za kolejna edycję tej pięknej inicjatywy i pracę wykonaną przy organizacji całego konkursu.
Wyniki konkursu, a przede wszystkim możliwość obejrzenia i przeczytania prac: https://www.27lo.lublin.pl/2022/02/11/wyniki-vi-miedzyszkolnego-konkursu-co-nam-przekazuja-zeslancy-sybiru/

Jan Fedirko (Fundacja Niepodległości)
P.S. Osobiście w tym roku szczególnie ujęła mnie praca Karoliny Ozonek z XXVII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie (wykonana pod opieką P. Marzeny Dudek) “Portret Matki Sybiraczki”(Kategoria Multimiedialna – Szkoły Ponadpodstawowe ex aequo II miejsce).