mega888 VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ „A TO POLSKA WŁAŚNIE...”

16546406607 czerwca br. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Włocławku odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „A to Polska właśnie...”.
W tym roku honorowy patronat wraz z Fundacją Niepodległości nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja ks. bp Krzysztof Wętkowski, dr Joanna Borowiak (Poseł na Sejm RP), dr Marek Wojtkowski (Prezydent Miasta Włocławek). Patroni byli również fundatorami nagród.
Celem konkursu było propagowanie piękna polskiej poezji i mowy ojczystej, rozwijanie i kształtowanie wrażliwości estetycznej młodych ludzi, rozwijanie zainteresowań uczniowskich, zdrowa rywalizacja, a także integracja międzyszkolna i uczniowska.
Dbałość o słowo i strofy o Ojczyźnie w naszej literaturze – zwłaszcza poezji - stanowi wzorzec do postaw patriotycznych. Pokrywa się to z duchem działalności Fundacji Niepodległości zawartym w zawołaniu „PAMIĘĆ BUDUJE TOŻSAMOŚĆ”. Tego typu działanie jest szczególnie cenne zwłaszcza teraz w czasie po tzw. pandemii gdyż odbudowuje bezpośrednie relacje społeczne. W bieżącej edycji konkursu wzięło udział 9 uczestników ze szkół podstawowych, z klas szóstych i siódmych. Recytujący prezentowali dwa teksty: obowiązkowy – Władysław Broniewski - „Kopernik” oraz drugi, dowolnie wybrany tekst patriotyczny.
Każda recytacja niosła w sobie piękno interpretacji, zaś rywalizacja była bardzo wyrównana.
Wyniki konkursu na stronie internetowej szkoły pod adresem: http://www.sp3wloclawek.pl/pl,news2,vii_miedzyszkolny_konkurs_recytatorski_poezji_patriotycznej_:_%E2%80%9Ea_to_polska_wlasnie%E2%80%9D,1481.html
Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Jurorami tegorocznego konkursu byli: Piotr Wawrowski, na stałe współpracujący z Centrum Kultury we Włocławku „Browar B” i Irena Vukovic – Kwiatkowska.

2020 VI 07 7

2020 VI 07 2

2020 VI 07 4

2020 VI 07 10