mega888 TERYTORIALSI DZIĘKUJĄ PRZEDSIĘBIORCOM LUBELSZCZYZNY

TERYTORIALSI DZIĘKUJĄ PRZEDSIĘBIORCOM LUBELSZCZYZNY

Orkiestra Wojskowa Lublin 2022 09 03 WWW IMG 9507
Fundacja Niepodległości na zaproszenie Dowódcy 2.Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” – płk.Tadeusza Nastarowicza – współorganizuje razem z 2.LBOT w sobotę 3 września 2022 r. o godz.18:00, w Filharmonii Lubelskiej, specjalny koncert Orkiestry Wojskowej w Lublinie pod tytułem „Wspólnie dla Ojczyzny”.
Jest on dedykowany zaproszonym Pracodawcom z terenu całej Lubelszczyzny, którzy zatrudniają żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Będzie też okazją do wyrażenia wdzięczności za stworzenie Pracownikom najlepszych warunków do godzenia pracy zawodowej i służby wojskowej.

2.Lubelska Brygady Obrony Terytorialnej jest jedną z najliczniejszych w Siłach Zbrojnych RP. Budowanie jednostki ochotniczej na tak wysokim poziomie nie byłoby możliwe bez silnego wsparcia społecznego, z którego Lubelszczyzna może być dumna. Dowódca 2.LBOT, płk Tadeusz Nastarowicz, podkreśla, że bardzo ważny jest także trud wkładany przez Pracodawców w budowanie bezpieczeństwa kraju:

– Zdajemy sobie sprawę, iż zatrudnianie żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej może być dla pracodawców, szczególnie z mniejszych podmiotów gospodarczych, sporym obciążeniem, zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej są angażowani w walkę ze skutkami licznych sytuacji kryzysowych. „Terytorialsi”, oprócz swoich codziennych zadań, nie tylko wspierali aktywnie lokalne samorządy w zwalczaniu i zapobieganiu Covid-19, czy w relokacji uchodźców z terytorium ogarniętej wojną Ukrainy, ale także pomagają Straży Granicznej i jednostkom Wojsk Operacyjnych w ochronie granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi. To dla nas bardzo ważne, gdy Pracodawcy na Lubelszczyźnie ze zrozumieniem podchodzą do wymogów służby w 2LBOT. Podczas tego wyjątkowego koncertu chcemy im za to podziękować.

Wydarzenie będzie promowało województwo lubelskie, jako miejsce, którego mieszkańcy wspólnie dbają o rozwój i bezpieczeństwo kraju oraz lokalnych społeczności. Honorowym Patronatem objęli koncert: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Wojewoda Lubelski Lech Sprawka. Województwo Lubelskie jest także Partnerem we wsparciu realizacji wydarzenia w ramach programu „Lubelskie Smakuj Życie!”. Swojego wsparcia udzielili również: Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie oraz PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o.

Wieczór uświetni swoim występem Orkiestra Wojskowa w Lublinie, która jest jedną z najstarszych orkiestr w Wojsku Polskim.

Zespół Orkiestry Wojskowej w Lublinie prezentuje wysoki poziom artystyczny. Orkiestra wielokrotnie przebywała na wyjazdach artystycznych poza granicami kraju, koncertując w Niemczech, Białorusi, Belgii, Czechach i na Słowacji. W latach 2003, 2005, 2007 orkiestra brała udział w koncertach organizowanych przez Departament Wychowania i Promocji Obronności MON w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W 2007 r. uświetniła uroczystości rocznicowe poświęcone zakończeniu II Wojny Światowej. Obecnie orkiestra uczestniczy w regionie we wszystkich imprezach oraz uroczystościach organizowanych z okazji świąt państwowych, wojskowych, patriotycznych i religijnych. W okresie między festiwalami orkiestra intensywnie rozwija swoją działalność muzyczną, popularyzując szereg opracowań o wysokiej randze artystycznej.

W repertuarze orkiestry na koncercie będzie można usłyszeć utwory o różnorodnej charakterystyce, odnoszące do tematyki patriotycznej oraz rozrywkowej i filmowej – w najnowszych aranżacjach, tworzonych przez znakomitych artystów z myślą o powyższym przedsięwzięciu. Będą one zawierały współbrzmienia orkiestry dętej wzbogacone o wybrane instrumentarium, obejmujące kwartet smyczkowy oraz rozbudowany zespół perkusyjny, uzupełnione o zaproszonych wykonawców ze środowiska cywilnego. Takie połączenie pozwoli usłyszeć odbiorcy nowe współbrzmienia, odmienne od typowej muzyki na instrumenty dęte, a orkiestrze da możliwość zaprezentowania się z innej strony, znacznie rozbudowującej ładunek emocjonalny występu. Podczas koncertu zostaną także zaprezentowane utwory wokalne, wykonywane przez młodych polskich artystów uczestniczących między innymi w czołowych programach muzycznych, takich jak: „The Voice of Poland” czy „Szansa na sukces”.

Lubelskie L WWW

LS Koncert Wspolnie Dla Ojczyzny FN 2LBOT 1200x719