mega888 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 XI 2022 LUBLIN

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 XI 2022 LUBLIN

Odezwa_11_XI_2022_L-n.png

Fotorelacja z udziału w wydarzeniu Grupy Edukacji Historycznej wraz z pojazdami bojowymi Muzeum Polskich Sił Zbrojnych Fundacji Niepodległości autorstwa Jana Fedirko na tej stronie w zakładce Multimedia/Galeria: https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/2636-grupa-edukacji-histroycznej-podczas-swieta-niepodleglosci-11-xi-2022-lublin

Zaś zdjęcia aut. Jacka Omieczyńskiego poniżej.

Program Święta Niepodległości, 11 listopada 2022 r.(piątek), obchody w Lublinie poniżej:

IMG_7272.jpg

IMG_7273.jpg

godz. 9.00 - uroczyste posiedzenie Rady Miasta Lublin (Trybunał Koronny, Rynek 1)
godz. 10.00 - msza św. w intencji Ojczyzny (Archikatedra Lubelska, ul. Królewska 10)
godz. 11.15 - przemarsz, z orkiestrą wojskową, kompaniami honorowymi, pocztami sztandarowymi, ulicami: Królewską i Krakowskim Przedmieściem, na Plac Litewski
godz. 11.30 - uroczysty apel (Plac Litewski):
• złożenie meldunku dowódcy Garnizonu Lublin
• odegranie i odśpiewanie hymnu narodowego
• uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt
• wystąpienie wojewody lubelskiego Lecha Sprawki
• wręczenie wyróżnień dla odchodzącego Komendanta Garnizonu Lublin
• wręczenie odznaczeń i aktów mianowań na kolejny stopień dla żołnierzy Wojska Polskiego
• musztra paradna w wykonaniu uczniów klas mundurowych XIV Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Lublinie
• apel pamięci i salwa honorowa
• salut armatni
• złożenie kwiatów pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego
• defilada

godz. 13.00 - spacer Lubelskim Szlakiem Niepodległości prowadzony przez przewodników PTTK (rozpoczęcie przy Pomniku Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim)
godz. 13.30 - złożenie kwiatów pod upamiętnieniami:
• Władysława Cholewę, delegata Rządu RP na województwo lubelskie i wojewodę lubelskiego w latach 1941-1944 (gmach Sądu Okręgowego, ul. Krakowskie Przedmieście 43)
• Jerzego Albina de Tramecourta, wojewodę lubelskiego w latach 1937-1939 (gmach Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Spokojna 4)
• Stanisława Witalisa Moskalewskiego, wojewodę lubelskiego w latach 1919-1926 (gmach Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, ul. Spokojna 4)
godz. 14.00 - złożenie kwiatów na mogiłach legionistów (cmentarz wojenny przy ul. Białej)
godz. 17.00 - koncert symfoniczny "Salve Polonia"
- z muzyką ku Niepodległej (Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5). Projekt zrealizowany i finansowany w ramach Wieloletniego Programu Rządowego "Niepodległa" na rok 2022.

Na Placu Litewskim w Lublinie swoje namioty promocyjne wystawią: 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, Oddział Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Oddział w Lublinie, Agencja Mienia Wojskowego. Dla wszystkich uczestników uroczystości będzie przygotowana wojskowa grochówka.

12 listopada 2022 r. (sobota), godz. 19.00, Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
na Narodowy Koncert Listopadowy zapraszają
Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk i Przewodniczący Rady Miasta Lublin Jarosław Pakuła