mega888 ZAPRASZAMY NA XIX ZADUSZKI KRESOWE

ZAPRASZAMY NA XIX ZADUSZKI KRESOWE

aprsz._Zaduszki_Kresowe_22.jpg

Listopad to czas wspomnień i zadumy. Z tej okazji zapraszamy do udziału w wydarzeniu Zaduszki Kresowe.
Szczegółowy program:
13 listopada 2022 r. (niedziela)
12.00 – Msza święta w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (ul. Gabriela Narutowicza 6) w intencji Polaków poległych i zamordowanych na Kresach Wschodnich RP, poległych w obronie Kresów, Lwowa, Grodna i Wilna; pomordowanych na Żytomierszczyźnie, zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni, Ponarach, na Wołyniu i na terenach województw lwowskiego, stanisławowskiego, tarnopolskiego; zmarłych w sowieckich łagrach na Syberii i w Kazachstanie oraz zmarłych członków organizacji kresowych.
Msza święta będzie transmitowana (www.pobrygidkowski.pl/aktualnosci/transmisja-mszy-online )
13.15 – Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Tablicą Ponarską w kościele OO. Dominikanów na Starym Mieście.
13.45 – Zapalenie zniczy pod pomnikiem „Symbolu Lwowa” na placu Zamkowym w Lublinie.
16 listopada 2022 r. (środa)
18.00 – Spotkanie zaduszkowe w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie (Plac Litewski 3).
Projekcja historii mówionych Kresowian: Jadwigi Buc, Marii Mireckiej-Loryś, Danuty Szkwarek. Spotkanie uświetni koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie z klasy skrzypiec prof. Iwony Siedlaczek. Zagrają utwory Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz i Wojciecha Kilara. Przy fortepianie będzie im towarzyszył Grzegorz Siedlaczek.

Organizatorzy:
Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział w Lublinie
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Lublinie
Towarzystwo Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko – Podolskiej
Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Lublin