mega888 RAZEM Z CZECHAMI

RAZEM Z CZECHAMI

2022_XII_05_bis_0.jpgBogdan Łukasik - lider Razem z Ukrainą (Przewodniczący Rady Programowej RzUA, Prezes Madern–Expo S.A.) został Konsulem Honorowym Czech w Lublinie. Uroczystość otwarcia nowego konsulatu miała miejsce 5 grudnia br.
Już w pierwszym wystąpieniu - Miroslav Kolatek chargé d’affaires ad interim Ambasady Czeskiej w Warszawie – zaczął od zaznaczenia, że Lublin m.in. dzięki P. Bogdanowi jest liderem pomocy dla Ukrainy i Ukraińców. Generalnie wszyscy goście z Czech – również z MSZ – podkreślali ten aspekt wspominając również o tragicznych wydarzeniach na Białorusi. Nie zabrakło również podziękowań dla strony czeskiej za jednoznaczne i mocne poparcie Ukraińców wobec moskalskiej agresji.

Nowy Konsul Honorowy posiada bardzo cenną umiejętność łączenia działalności przedsiębiorcy z aktywnością obywatelską – społeczna wrażliwość biznesu. Skupia wokół siebie – w praktycznym działaniu - podmioty z wielu sfer życia publicznego (organizacje obywatelskie, jednostki samorządu terytorialnego, lokalną administrację państwową, przedstawicieli prospołecznie nastawionych przedsiębiorców i donatorów, wyższe uczelnie Lublina. m.in. ku pomocy dla Ukrainy.
Teraz dochodzi kolejna aktywność. Pomoc obywatelom Czech na terenie woj. Lubelskiego, godne reprezentowanie Republiki oraz jej promocja. Jesteśmy przekonani, że i w tym obszarze będzie Pan odnosił wiele sukcesów. P. Bogdanie gratulujemy i powodzenia.
Hodně štěstí!

2022_XII_05_bis_1.jpg