mega888 MINISTER OBRONY NARODOWEJ MARIUSZ BŁASZCZAK - CZŁOWIEK WOLNOŚCI 2022

MINISTER OBRONY NARODOWEJ MARIUSZ BŁASZCZAK - CZŁOWIEK WOLNOŚCI 2022

2023 02 07 Czlowiek Wolnosci Blaszczak Mariusz fot MON Leszek Chemprek WWWLaureatem 10. edycji nagrody „Człowiek Wolności Tygodnika ‘Sieci’” został wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Uroczysta Gala wręczenia nagrody odbyła się we wtorek 7 lutego 2023 w Warszawie. Zgromadziła wielu dostojnych Gości.

Obecny na uroczystości premier Mateusz Morawiecki w swoim okolicznościowym wystąpieniu podkreślił:
Mariusz Błaszczak to osoba, o której mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jest polskim państwowcem, jakich Polska potrzebuje, jakich za mało było w polskiej historii, jakich w czasie zawirowań Polska potrzebuje najbardziej. Dziś zapisujemy kolejny rozdział polskiej odysei Wolności.
Zauważył, ze nagroda ma specjalne znaczenie, ponieważ niezwykle ważną wartością jest wolność.
Wolność musi iść w parze ze wzmacnianiem bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo i wolność to bliskie rodzeństwo, szczególnie w polskiej historii, w polskiej rzeczywistości i jak się okazuje - w polskiej przyszłości. — zaznaczył Mateusz Morawiecki. Następnie podziękował wicepremierowi Mariuszowi Błaszczakowi.
Gdy rosyjska agresja stała się faktem, potrzeba było ludzi takich jak nasz tegoroczny laureat, którzy przystąpili do wzmacniania polskiej armii i w sposób wyważony, w porozumieniu z NATO, wzmacniali naszego sąsiada Ukrainę, która toczy krwawy bój o swoje bezpieczeństwo, ale i o naszą wolność.

W swojej laudacji, poprzedzającej wręczenie nagrody, Michał Karnowski — dziennikarz i publicysta Tygodnika „Sieci”— zauważył:
Silna armia staje się faktem. Polska wyciąga mądre wnioski z tego, co dzieje się wokół nas, by tragedie z przeszłości się nie powtórzyły. Wielka w tym rola naszego Laureata. (...) Nasi czytelnicy nie mieli wątpliwości, że tytuł należy się panu premierowi Mariuszowi Błaszczakowi.

Odbierając nagrodę, wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, mówił w swoim wystąpieniu:
Wojsko Polskie jest zdolne, jest gotowe, by stanąć w obronie Ojczyzny. Na tym polega funkcja odstraszania (...) Ta polityka jest skuteczna, bo tak zostaliśmy ukształtowani, bo wierzymy w to, co robimy, bo wierzymy, że jestesmy po dobrej stronie, że możemy powstrzymać budowę imperium zła. Możemy to zrobić, jeśli będziemy śmiali w swoich decyzjach i będziemy je konsekwentnie realizowali. To samo dotyczy Ukrainy (...) Poprzez to, że wzmacniamy Wojsko Polskie możemy rozwijać naszą Ojczyznę, bo bezpieczeństwo jest warunkiem sine qua non rozwoju Polski, ale tez dajemy szanse młodym ludziom, by mogli się rozwijać i z dumą patrzeć w przyszłość. Myślę, że to jest naszą największą satysfakcją. Mogę zapewnić, że moją największą satysfakcją jest właśnie to. Bardzo serdecznie dziękuję za to wyróżnienie.

Wśród licznych gości wieczoru, którzy składali gratulacje Laureatowi, zarząd Fundacji Niepodległości reprezentowali: prezes Przemysław Omieczyński z Małżonką oraz Maciej Szymczak (n/z).
Obszerna relacja dostępna jest na stronach portalu wPolityce.pl pod linkiem:
https://wpolityce.pl/polityka/633381-relacja-mariusz-blaszczak-czlowiekiem-wolnosci-sieci

foto: MON/Leszek Chemperek

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...