mega888 „KTO DZIŚ UPOMNI SIĘ O PAMIĘĆ…”

„KTO DZIŚ UPOMNI SIĘ O PAMIĘĆ…”

2023 III 01 Zbiersk

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku już po raz siódmy zorganizowała Przegląd Twórczości o tematyce związanej z II wojną światową poświęcony w szczególności Żołnierzom Niezłomnym, którzy niejednokrotnie za wierność Polsce płacili swoim życiem, więzieniem, prześladowaniem, a przez wiele lat zapomnieniem. Wydarzenie adresowane było do uczniów powiatu kaliskiego (ziemskiego) i miasta Kalisza, który słowem i piosenką oddali hołd żołnierzom drugiej konspiracji. Przegląd zakończył występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. E. Siękowskiej.
Gratulujemy wyróżnionym, ale i wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom – pedagogom, wychowawcom.
Serdecznie dziękujemy nie tylko za tę inicjatywę, ale i całość działań pedagogicznych – zwłaszcza zmierzających do przybliżenia historii, propagowania wiedzy o bohaterach narodowych, kultywowania pamięci o wielkich Polakach, a co za tym idzie kształtowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.
Przegląd zorganizowany był pod honorowym patronatem Burmistrza Stawiszyna oraz Fundacji Niepodległości wraz z Razem z Ukrainą.

Poniżej kilka zdjęć, zaś więcej informacji, a przede wszystkim zdjęć z przeglądu na stronie internetowej Szkoły: http://zszbiersk.pl/kto-dzis-upomni-sie-o-pamiec,565,pl

2023_III_01_Zbirsk_bis_3.jpg

2023_III_01_Zbirsk_bis_2.jpg