mega888 MUZEUM POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH W LUBLINIE - ZAPRASZA

MUZEUM POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH W LUBLINIE - ZAPRASZA

Fundacja Niepodleglosci pojazd M3A1 Scout Car 2014 08 15 1728 Lublin foto Maciej Szymczak wwwMuzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie, prowadzone przez Fundację Niepodległości przy ul. Skromnej 5, działa od roku 2020 w oparciu o Regulamin zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest umieszczone w odpowiednim Wykazie publikowanym przez MKiDN.

Do zakresu działania Muzeum należy gromadzenie, przechowywanie, konserwowanie, udostępnianie i upowszechnianie zbiorów, dotyczących historii Polskich Sił Zbrojnych. Muzeum gromadzi w szczególności: pojazdy wojskowe, umundurowanie, wyposażenie wojskowe, broń (zgodnie z obowiązującymi przepisami pozbawioną w sposób trwały cech użytkowych), odznaczenia i odznaki wojskowe, dokumenty i fotografie. Prezentuje ono wyjątkową kolekcję historycznych pojazdów w barwach jednostek 2.Korpusu Polskiego (walczącego we Włoszech pod dowództwem gen. Władysława Andersa – między innymi pod Monte Cassino) oraz w barwach jednostek 1.Dywizji Pancernej (walczącej w północnej Europie, pod dowództwem gen. Stanisława Maczka). Jest aktywnie obsługiwane przez rekonstruktorską Grupę Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości. Fundacja Niepodległości pragnie w ten sposób przypomnieć wysiłek wojenny i ofiarę polskich żołnierzy, walczących na wszystkich frontach II wojny światowej o wolność Ojczyzny.

Realizujemy tu swoją misję określoną w statucie Fundacji Niepodległości oraz w dewizie przyświecającej od lat naszym działaniom: Pamięć buduje tożsamość.

Muzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie, uzyskało rekomendację Ministra Edukacji i Nauki do wpisania na listę Punktów Edukacyjnych wskazanych w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”. Program ten, zainicjowany w roku 2022, utworzono w MEiN dla wsparcia organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego. Wiąże się to z możliwością dofinansowania dla szkół na organizację wycieczek szkolnych, które na swojej trasie uwzględnią odpowiednie Punkty Edukacyjne.

Cennik i informacje merytoryczne publikujemy poniżej:

Komplet informacji na temat przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę” jest publikowany pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

Informacje merytoryczne przydatne dla nauczycieli planujących wycieczkę z uczniami, dostępne są pod linkiem:
https://fundacja-niepodleglosci.pl/9-dziaalno/aktualnoci/2703-muzeum-polskich-sil-zbrojnych-w-lublinie-z-rekomendacja-ministerstwa-edukacji-i-nauki

Muzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie
ul. Skromna 5, 20-704 Lublin
godziny otwarcia: 10:00 - 16:00 (wejście ostatniej grupy - 15:00)
Prosimy o każdorazowe umówienie wizyty z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, poprzez kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CENNIK:
Ceny biletów Muzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie
Ekspozycja stała
bilet normalny 20 zł
bilet ulgowy 15 zł (dzieci, młodzież szkolna, posiadacze Kart Dużej Rodziny, emeryci, żołnierze)

Usługa przewodnicka
(*uwaga: opiekunowie grup szkolnych nie płacą za bilet wstępu przy usłudze przewodnickiej)
PAKIET PODSTAWOWY:
- Oprowadzenie, omówienie eksponatów oraz zarys historyczny
czas ok 1h
250 zł + bilety wstępu

PAKIET PEŁNY:
- Oprowadzenie, omówienie eksponatów, zarys historyczny, prezentacja wybranych elementów historii (spotkanie z rekonstuktorami; kilka umundurowanych osób z historycznym wyposażeniem wojskowym)
- czas ok.2-2,5h
350 PLN + bilety wstępu

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...