mega888 Fotografia jako forma pamięci - wystawa Dariusza Kosteckiego

Fotografia jako forma pamięci - wystawa Dariusza Kosteckiego

Dariusz Kostecki wystawa zaproszenie

Fundacja Niepodległości oraz Galeria Brama Trynitarska zapraszają na wystawę fotografii Dariusza Kosteckiego „ MY, WY, ONI”. Na wernisaż zapraszamy do Galerii Brama Trynitarska w Lublinie, w środę 26 czerwca, o godzinie 18:00.

Autor prezentuje na wystawie 20 wielkoformatowych fotografii wykonanych na wschodnim pograniczu, po obu stronach rzeki Bug.

Dariusz Kostecki od kilkunastu lat fotografuje ślady dawnej wielokulturowości tych terenów. Zobaczymy więc zarówno ruiny świątyń różnych obrządków, jak i ulegające destrukcji kamienne nagrobki rodem z bruśnieńskich warsztatów kamieniarskich, zdjęcia ludzi oraz miejsc decydujących o ich tożsamości. Stałym motywem cyklu są przejawy destrukcyjnego działania czasu i człowieka. Tamtego, dawnego świata, zdaje się mówić fotograf, nie da się już zrekonstruować, ocalić, można jedynie zbierać i utrwalać to, co po nim pozostało.
Fotografia traktowana jest przez autora wystawy jako forma pamięci.

Cmentarz w  Mycowie foto Dariusz Kostecki

Dariusz Kostecki, polonista, absolwent UMCS w Lublinie, od przeszło trzydziestu lat związany jest z Fotoklubem Ziemi Chełmskiej, należy także do Związku Polskich Artystów Fotografików. Brał udział w wielu wystawach i konkursach w kraju i zagranicą. Między innymi jest laureatem następujących konkursów: „Fotografia Academica”, Pardubice (wyróżnienie); 'Lublin, Lublinianie, Lubelszczyzna”, Lublin`85 (III nagroda); „Ach Lubelskie, jakie cudne”, Lublin`2005 (I nagroda); „Newsweek” - Newsreportaż` 2005 (II nagroda w kategorii „Ludzie”); „L`ambiente e la gente dell`Europa e della Federazione Russia”, Alba, Włochy 2007 (IV nagroda), „Ach Lubelskie...”, Lublin` 2007, (I nagroda). Swoje prace wystawiał między innymi w Galerii 2Πr² w Poznaniu, w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Galerii Kolegium Europy Wschodniej we Wrocławiu. Dariusz Kostecki jest współautorem albumu fotografii „Ślady obecności”.