mega888 Fundacja Niepodległości

Promocja książki "Dziewczyny Wyklęte" wydanej pod patronatem Fundacji Niepodległości

Dnia 25 lutego w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się promocja niezwykłej książki. „Dziewczyny Wyklęte” Szymona Nowaka to 16 literackich opowieści o dramatycznych losach kobiet, młodych kobiet związanych z powojenną partyzantką niepodległościową. Ciekawostką, podkreślaną przez Michała Jeżewskiego z wydawnictwa Fronda, jest to że książkę napisał zawodowy historyk „przymuszony” do przekazania wyników swoich poszukiwań w zbeletryzowanej formie.

Naturalnym dla wydawcy było zwrócenie się o patronat nad tą książką do Fundacji Niepodległości. I oczywistym było, że Fundacja Niepodległości objęła patronatem to wydawnictwo.

Dzięki temu promocja miała tak niezwykły charakter. Szczególną atmosferę tworzyło już samo miejsce czyli „sala pod Liberatorem”. Honorowym gościem była p. Lidia Lwow – Eberle adiutantka mjr. „Łupaszki”. Obok niej w promocji uczestniczył syn mjr. Antoniego Żubryda – p. Janusz Niemiec, który był aresztowany przez UB w wieku… 4 lat. Na Sali spotkało się kilka pokoleń. Szczególnie wzruszające było wystąpienie 3 pokoleń rodziny Żubrydów.

Szczególną oprawą promocji był występ „Panien Wyklętych” i Maleo Reggae Rockers. Ifi Ude, Marika i Marcelina zaśpiewały piosenki z 2 płyt tej szczególnej grupy polskich wokalistek.

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...