"KRWIOOBIEG TERYTORIALSA" W LUBLINIE

2019 06 15 krwiob. tertyor. bis bis

 

 

"Krwioobieg Terytorialsa" odbędzie się w dniu 15.06.2019 r. nad Zalewem Zemborzyckim w godz. 9-16, 2 LBOT organizuje pokaz służb mundurowych jak również zaprosiliśmy przedstawicieli środowiska medycznego. Wydarzenie ubogaci Fundacja Niepodległości wystawiając oryginalne wozy bojowe z II Korpusu Polskiego gen. Andersa wraz z umundurowana z epoki obsługą z grupy Edukacji Historycznej. W tym samym czasie i miejscu realizowane jest przedsięwzięcie organizowane przez Społeczny Komitet Lubelskiego Święta Morza i Bystrzycy "Na fali", całość odbędzie się w formie festynu.

Przypominamy, że misją Wojsk Obrony Terytorialnej jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych w Rzeczypospolitej Polskiej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, a także podczas klęsk żywiołowych i katastrof.
Tym wydarzeniem wpisuje się w ten nurt służby społeczeństwu 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” przejmująca tym samym tradycje 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, 8 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej, zamojskiego 9 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość Okręg – Lublin.

 

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...