LEKCJE O MISIU WOJTKU - DZIELNYM ŻOŁNIERZU

Lz MW FPZU I p. 20 0

Poniżej publikujemy informację o współpracy z Fundacją PZU, którą ustaliliśmy jeszcze przed wprowadzeniem w Polsce ograniczeń wynikających z zagrożenia epidemicznego. Mamy nadzieję, że jak najprędzej będziemy mogli powrócić do ustalonego modelu działań.

Zadanie publiczne realizowane przy wsparciu finansowym Fundacji PZU.

Grupa Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości – rozpoczęła cykl lekcji o przygodach misia Wojtka, wyjątkowego żołnierza 2 Korpusu Polskiego. Wojenne przygody kaprala Wojtka wplecione w szlak bojowy żołnierzy gen. Andersa wprowadzają dzieci w niesamowitą historię Armii Żołnierzy Tułaczy. Lekcje dla dzieci odbywają się w Muzeum Polskich Sił Zbrojnych w Lublinie (w organizacji). Muzeum nietypowym, w którym eksponaty można wziąć w ręce, obejrzeć. Sprawdzić jak jeździło się w pojazdach z II Wojny Światowej. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU dzieci otrzymują w prezencie zestaw historyczny na który składają się: komiks o przygodach misia Wojtka oraz książeczkę z historią 2 Korpusu Polskiego, opowieścią o Wojtku wraz ze zdjęciami misia i zestaw kolorowanek. Cykl lekcji dla 400 dzieci z lubelskich szkół i przedszkoli rozpoczął się 31 stycznia i potrwa do 30 czerwca.

 Fotorelacja na tej stronie w zakładce Multimedia/Galeria: https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/multimedia/2257-lekcje-o-misiu-wojtku-dzielnym-zolnierzu-z-fundacja-pzu

 

Lz MW FPZU I p. 20 1

Lz MW FPZU I p. 20 4

Lz MW FPZU I p. 20 2

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...