ODSZEDŁ PROFESOR WŁADYSŁAW STĄŻKA - LWOWIANIN

Z głębokim bólem przyjęliśmy wiadomość o odejściu śp. prof. dr. hab. nauk medycznych Władysława Stążki, który zmarł w Lublinie 16 listopada 2019 w wieku lat 96. Profesor był wieloletnim Prezesem Lubelskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz członkiem Rady Programowej Fundacji Niepodległości.

Ten wybitny lekarz i dydaktyk, autorytet w dziedzinie fizjologii człowieka, był Dziekanem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie w latach 1987-1990, emerytowanym profesorem zwyczajnym, wieloletnim Kierownikiem Katedry i Zakładu Fizjologii Człowieka Akademii Medycznej w Lublinie, Dyrektorem Instytutu Patologii Klinicznej.
W uznaniu zasług uhonorowany został m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaką "Za wzorową pracę w służbie zdrowia", Odznaką "Zasłużony dla Lubelszczyzny" oraz innymi medalami i odznakami za pracę zawodową i społeczną.
Rodzinie i bliskim Profesora przekazujemy wyrazy serdecznego współczucia i zapewnienie o pamięci w modlitwie.
Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w kaplicy cmentarnej przy ul. Lipowej w Lublinie dnia 23 listopada 2019 r. o godz. 11:00, po którym nastąpią uroczystości pochówku.

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...