BOHATERSKIE HISTORIE KTÓRE MIAŁY WPŁYW NA LOSY POLSKI I ŚWIATA

G Kuklinski bis„Miłość żąda ofiary i wierności, wierności dla jednego Boga i jednej,
jedynej ojczyzny – Polski” - Gen. Ryszard Kukliński
Zapraszamy na obchody 90. urodzin Generała Ryszarda Kuklińskiego.
Stromiec, 14 czerwca 2020 r., niedziela, godz.12:00; kościół pw. św. Jana Chrzciciela (miejsce chrztu Stanisława Kuklińskiego, ojca bohatera)
Po uroczystej Mszy świętej, w intencji bohatera i jego rodziny, koncert "Kamień z Pól Ojców Naszych" - Robert Grudzień z Zespołem.
Wydarzenie pod patronatem m.in. Fundacji Niepodległości.                                                                 

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.


Biuro organizacyjne: DZIEDZICTWO CHRZEŚCIJAŃSTWA I PAMIĘĆ
Spotkania z Historią i Sztuką Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Kulturalny Robert Grudzień projekt autorski „Zrozumieć Niepodległą”
26-804 Stromiec, Stara Wieś 17A
www.grudzien.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. t.601306483

  

Szanowni Państwo!
W tym roku już po raz siódmy odkrywamy rodzinne strony Generała Ryszarda Kuklińskiego. Inicjatywa ma na celu poznane korzeni rodzinnych bohatera a przez to lepsze zrozumienie motywów, jakimi się kierował podejmując samotną walkę z Imperium Zła, czyli przekazując USA informacje o doktrynie obronnej Układu Warszawskiego.
Impreza nosi tytuł "Urodziny Generała Ryszarda Kuklińskiego". Pomysłodawcą urodzin i głównym organizatorem jest Robert Grudzień, honorowy obywatel Stromca, muzyk, kompozytor, społecznik, autor ogólnopolskich projektów edukacyjno-kulturalnych Spotkania z Historią i Sztuką.
W ramach "Urodzin …" zapraszamy do malowniczych wiosek, z których wywodzą się przodkowie Generała Ryszarda Kuklińskiego. W Starej Wsi i Niedabylu (gmina Stromiec, pow. białobrzeski, Mazowsze) mały Rysiek spędzał wakacje, a jako nastolatek ukrywał się w czasie okupacji, kiedy był zagrożony aresztowaniem przez gestapo. W tych okolicach od ponad 200 lat mieszka rodzina ojca – Kuklińscy, w pobliskim Bobrku i Duckiej Woli wychowywała się i mieszkała z przerwami do 1953 r. roku jego matka – Anna z domu Kotaniec.
Gen. Ryszard Kukliński zawsze mógł liczyć na rodzinę, przyjaciół i mieszkańców z parafii Stromiec. W dużej mierze dzięki ich lojalności i pomocy powiodła się jego samotna misja.
Coraz częściej rodzinne strony generała odwiedzają pasjonaci historii, osoby wierne Polsce, prawdziwi patrioci. 22 maja b. r. miała miejsce wizyta Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej, który oddał honor generałowi Kuklińskiemu przy Dębie Wolności Ryszarda Kuklińskiego, zapalając znicz i składając wieniec. Data ma naszym zdaniem symboliczne znaczenie, tym bardziej że 23 maja 1984 roku, w tajnym procesie, Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego zaocznie skazał na karę śmierci i konfiskatę majątku Ryszarda Kuklińskiego. Dlatego złożenie kwiatów przy tablicy, to był bardzo ważny akcent wizyty w gminie Stromiec, w rodzinnych stronach bohatera. Pan Minister spotkał się w niedalekim Niedabylu w Domu Pomocy Społecznej z osobami, które podczas pandemii zdały egzamin i poświeciły się aby pomagać najbardziej potrzebującym. Szczególnie podziękował- czytamy na stronie MON – żołnierzom operacyjnym i żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy nieśli pomoc pensjonariuszom i personelowi Domów Pomocy Społecznej, w dobie koronawirusa. „Zadaniem Wojska Polskiego jest zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom. W sytuacji również takiej, z jaką mamy dziś do czynienia, a więc w sytuacji epidemii. Od pierwszego dnia żołnierze Wojska Polskiego byli na posterunku, byli obecni, wspierali tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Żołnierze Wojska Polskiego udowodnili po raz kolejny, że można na nich liczyć” - powiedział w Niedabylu Pan Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej. Pomysłodawcę i organizatorów „Urodzin…” bardzo cieszy wizyta Ministra Obrony Narodowej i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohatera, w jego rodzinnych stronach. To ukoronowanie wieloletnich starań, bo celem uroczystości organizowanych od 2014 roku, było przywrócenie dobrego imienia Wielkiego Bohatera, który od 23 maja 1984 był szkalowany i pomawiany o zdradę.

 

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych
- lekcja historii

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...