mega888 NASZ KALENDARZ NA ROK 2021 - "KU CHWALE KAWALERII!"

NASZ KALENDARZ NA ROK 2021 - "KU CHWALE KAWALERII!"

Kalendarz 2021 Ku Chwale Kawalerii FN okladkaW tych dniach do Adresatów powinien tarfiać specjalny kalendarz, jaki na rok 2021 przygotowała Fundacja Niepodległości. Wydaliśmy go "Ku Chwale Kawalerii!", a ilustracje prezentują naszą wieloletnią wpółpracę ze środowiskami 1 Pułku Ułanów Krechowieckich i 2 Pułku Strzelców Konnych. Projekt został zrealizowany w ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz Odbudowy Polskiej Państwowości – koordynowanych przez Biuro Programu ""Niepodległa".

Przemysław Omieczyński, Prezes Zarządu Fundacji Niepodległości:
– Chwała polskiej kawalerii opierała się nie tylko na słynnej odwadze i fantazji, ale także na olbrzymim zaangażowaniu w doskonałe wyszkolenie kawaleryjskie i taktyczne. Codzienny trud wkładany przez kawalerzystów w perfekcyjne wypełnianie obowiązków, może być do dzisiaj wzorem zaangażowania w służbę dla Ojczyzny. Z tym większym uznaniem przyjmujemy inicjatywę szwadronów, podtrzymujących tradycję polskiej jazdy. Możemy czerpać z niej wiele dobrych wzorców, tak bardzo dzisiaj potrzebnych.
Lubelszczyzna miała wielkie zasługi dla tworzenia pułków kawalerii w latach walk o kształt granic odrodzonej Rzeczypospolitej. Pamiętamy o tym, wspierając Ochotniczy Szwadron Jazdy im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich – dzięki czemu środowisko "Krechowiaków" otrzymało w 2015 r. replikę pułkowego sztandaru.
Od roku 2015 wspólnie ze Szwadronem Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych organizujemy coroczne Święto Strzelca Konnego. Na tę rekonstrukcję Święta Pułkowego i towarzyszące jej pokazy kawaleryjskie przybywają dziś miłośnicy tradycji z całej Polski.
W tym kontekście szczególnym zaszczytem dla nas jest przyznawny kawaleryjskiemu Świętu Strzelca Konnego w Hrubieszowie prestiżowy Narodowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Jesteśmy też wdzięczni za wsparcie naszych działań ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Samorządu Województwa Lubelskiego oraz Biura Programu „Niepodległa”.

Kalendarz 2021 Ku Chwale Kawalerii FN 01

Kalendarz 2021 Ku Chwale Kawalerii FN 02