mega888 Wyjazd na Wołyń w 2015 - szczegółowe informacje

Wyjazd na Wołyń w 2015 - szczegółowe informacje

Tegoroczna, ósma edycja obozu organizowanego od 2008 roku odbędzie się pod nazwą Wołyń 2015. Recordatio.
Nazwa własna co roku jest inna, w 2014 roku na wskutek rozszerzenia terenu działania grupy nastąpiło powołanie i reorganizacja struktury. Całości akcji nadano nazwę „Cmentarze Kresowe Pamiętajmy Pamiętać” pozostawiając ideę nazw własnych co roku innych do działań na terenie Wołynia. Ubiegł rok to nie tylko praca poza naszymi wschodnimi granicami, lecz również sprzątanie cmentarza w miejscowości Miętkie powiat hrubieszowski.
Fundacja Niepodległości, jako główny organizator i kreator akcji „Cmentarze Kresowe Pamiętajmy Pamiętać”, rozpoczyna tegoroczny projekt, od serii prelekcji i spotkań promocyjnych, które mają zapoznać potencjalnych uczestników z charakterem i specyfiką prac. W projekcie uczestniczą instytucje kościelne i kombatanckie, prywatne i państwowe. Chcielibyśmy do udziału zaprosić młodzież szkolną i akademicką, pracujących i emerytów, pracoholików i bezrobotnych, pasjonatów i abnegatów, jednym słowem wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby poznać przeszłość i teraźniejszość Wołynia. W tym roku wyjazd zaplanowano w dniach 8 - 24 sierpnia. Terenem działań będą m. in.: Kowel, Ostrówki, Maciejów, Luboml, Kupiczów, Zasmyki, Rożyszcze, Turzysk, Przebraże, Koszyszcze, Przewały, Szumsk, Wiśniowiec, Ostróg. Szczególny nacisk położymy na to ostatnie miejsce, rozpoczęte jesienią prace będą kontynuowane do skutku.  W przypadku dużej ilości chętnych zostaną zorganizowane podobozy stacjonarne. Zapewniamy transport, ubezpieczenie, wyżywienie oraz noclegi. Oczywiście sprzęt i narzędzia do pracy. Czas spędzony w czasie akcji to również spotkania, dyskusje, zwiedzanie, spotkania z rodakami i ciekawymi ludźmi, przybliżanie historii miejsc i ludzi związanych z Kresami.

Dodatkowo rozpoczynamy akcję „ szukamy naszych śladów” prosimy o informacje i relacje Polaków i o Polakach nadal zamieszkujących tereny dawnej Rzeczypospolitej. Kierujemy ten projekt również do środowisk skupionych wokół polskich szkół i towarzystw kultury polskiej, po za linią rzeki Zbrucz.                                                                                                     

 Dla wahających się: istnieje możliwość przeprowadzenia przez pracowników Fundacji Niepodległości prelekcji połączonej z prezentacją zdjęciowo-filmową dotyczącą poprzednich obozów na Wołyniu. Kontakt e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje bieżące oraz z poprzednich lat można znaleźć pod podanymi niżej linkami :

Na stronie Fundacji Niepodległości

Na Facebooku

Oraz o całej akcji też na Facebooku

 

 Jacek Bury , Dariusz Palusiński

 

 

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...