Pamiętajmy pamiętać - projekt edukacji historycznej i obywatelskiej

Już 1 czerwca rozpocznie się nowy projekt Fundacji Niepodległości, który realizowany będzie do końca 2015 roku. Przedsięwzięcie pod nazwą „Pamiętajmy pamiętać - program aktywizacji obywateli w sferze pielęgnowania tożsamości narodowej, lokalnej i kulturowej” obejmuje kilka działań, które częściowo są kontynuacją naszej działalności, a częściowo stanowią nową ofertę, którą kierujemy do mieszkańców Lublina. W ramach projektu zostaną zorganizowane:

1/ Kiludniowy Rajd Śladami I Brygady Legionów Polskich po Lubelszczyźnie w 100. rocznicę przemarszu (druga połowa lipca)
2/ Obóz pn. „Wołyń 2015. Recordatio” – wyjazd grupy wolontariuszy w celu porządkowania zaniedbanych cmentarzy i innych śladów polskości na Wołyniu (8-24 sierpnia; wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/817865621615546/, informacje o zapisach również na naszej stronie)

3/ Podobóz polsko-ukraiński w Polsce – kilkudniowy pobyt grupy młodzieży narodowości polskiej i ukraińskiej w polskich miejscowościach przygranicznych, porządkowanie zaniedbanych cmentarzy polskich i ukraińskich, poznawanie kultury obu narodów (druga połowa września)

4/ Produkcja przez młodzież OHP filmu o ś.p. Anatolu Suliku, Kustoszu Pamięci Narodowej, przyjacielu i towarzyszu wołyńskich eskapad

5/ Zbiórka zniczy na cmentarze kresowe prowadzona na lubelskich nekropoliach (1 listopada)

6/ Wystawa podsumowująca powyższe działania (listopad, świetlica OHP).

Program adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Lublina. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w planowanych działaniach serdecznie zapraszamy. Zapisy na Rajd i na Obóz już trwają, udział w nich jest bezpłatny. Szczegóły poszczególnych działań, w tym dokładne daty Rajdu, Podobozu oraz Wystawy podawać będziemy sukcesywnie na stronie www. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefoniczny (508 323 498). Istnieje też możliwość zorganizowania informacyjnych spotkań z młodzieżą w lubelskich i podlubelskich szkołach ponadpodstawowych oraz na uczelniach. Przedstawicieli zainteresowanych placówek i instytucji prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu.

Projekt „Pamiętajmy pamiętać” został dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO MPiPS logo1 web2

 

 

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...