mega888 "Bohaterowie Wyklęci". Gra karciana - warunki przedsprzedaży

"Bohaterowie Wyklęci". Gra karciana - warunki przedsprzedaży

calosc webPonieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy

"Wilki", Zbigniew Herbert

Latem 1944 r. Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego, czyli nielegalna władza wykonawcza w Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiona przez Józefa Stalina, przywódcę Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, wydał dyrektywę "O rozwiązaniu tajnych organizacji wojskowych na terenach wyzwolonych". Tym samym Polskie Państwo Podziemne, reprezentacja legalnych władz Rzeczypospolitej, a w nim największe organizacje wojskowe, czyli Armia Krajowa i Narodowe Siły Zbrojne, zostały narażone na represje ze strony nowo powstałej władzy komunistycznej, która sukcesywnie przejmowała kontrole nad Polską.

Kilka miesięcy po ogłoszeniu tej dyrektywy gen. Leopold Okulicki, ps. Niedźwiadek, ostatni dowódca Armii Krajowej, wydał rozkaz o rozwiązaniu tej organizacji i zwolnił żołnierzy z przysięgi. Inne oddziały zbrojne nadal podejmowały walkę z radzieckim okupantem. Stań na czele takiego oddziału i walcz o "Wolną, Niepodległą, Szczęśliwą Polskę!"

 

 

Autorzy gry: Adam Kwapiński, Michał Sieńko
Ilustracje: Iga W. Grygiel, Radosław Jaszczuk, Ilona Sopuch (Zobacz galerię)
Wydawca: Fundacja Niepodległości, Fabryka Gier Historycznych
Długość gry: 30-60 minut
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 10+

 

Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy. Ale my nie! Zagraj i wciel się w dowódcę oddziału walczącego z Władzą Ludową i nie pozwól, aby fala komunizmu rozniosła się po Polsce. Aby to zrobić, będziesz musiał realizować tajne rozkazy, rozbijać wrogie jednostki i napadać na pociągi Urzędu Bezpieczeństwa!

"Bohaterowie Wyklęci" to karcianka prosta i szybka, lecz dająca wiele możliwości i dróg do zwycięstwa. Spróbuj wejść w świat polskiego podziemia, a na pewno się nie zawiedziesz!

"Bohaterowie Wyklęci" to wspaniały prezent dla wszystkich miłośników gier planszowych i historii. W grze przedstawione są autentyczne wydarzenia (np. rozbicie więzienia św. Michała w Krakowie) i osoby (rtm. Witold Pilecki czy Hieronim Dekutowski ps. Zapora). Grając w "Bohaterów Wyklętych" wcielisz się w dowódcę oddziału i będziesz kierował akcjami zbrojnymi przeciwko Władzy Ludowej. Tylko od Ciebie będzie zależało, czy uchronisz Polskę od plagi komunizmu!

Gra karciana „Bohaterowie Wyklęci" najnowszy projekt w ramach Roku Żołnierzy Wyklętych Fundacji Niepodległości. Jego celem jest w sposób przyjemny i przystępny zainteresować młode pokolenie Polaków historią swojej Ojczyzny i losami tych, którzy o jej wolność walczyli.

Przedsprzedaż potrwa do 12 września 2013 r.

W tym czasie możesz zakupić grę za jedyne 34,99 zł!

Cena po 12 września wyniesie 49,99 zł, więc kupując teraz,

oszczędzasz aż 30%, czyli 15 zł!

Możesz zamówić "Bohaterów Wyklętych" i odebrać grę osobiście w Lublinie w siedzibie Fundacji Niepodległości lub w Warszawie podczas Polconu 2013 (29 sierpnia - 1 września 2013). Szczegóły odbioru osobistego w Lublinie i w Warszawie są ustalane indywidualnie!

UWAGA! Wysyłka z grą zostanie zrealizowana w ok. 26 sierpnia. Dopiero wtedy otrzymamy gry z drukarni!

Koszt wysyłki:

Paczka pocztowa ekonomiczna 11 PLN

Paczka Pocztowa priorytetowa 14 PLN

Odbiór osobisty w siedzibie Fundacji 0 PLN

Grę można zakupić dzwoniąc do Fundacji Niepodległości tel: 81 536 63 84, wysyłając email na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w sklepie internetowym lub na portalu Allegro.pl

 

Zobacz galerię gry

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...