mega888 Nowy numer rocznika naukowego "Prawo i Polityka"

Nowy numer rocznika naukowego "Prawo i Polityka"

prawo i polityka okladka nr 5 web3Ukazała się 5 - ty numer rocznika naukowego "Prawo i Polityka". Poniżej podajemy pełny spis treści najnowszego numeru.

prawo i polityka okladka nr 5 web3Artykuły
Dr Michał Kozera, Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie
Transnarodowa współpraca europejskich chrześcijańskich demokratów w latach 1919-1945.
Dr Agnieszka Szpak, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - Międzynarodowe prawo zwyczajowe w orzecznictwie Międzynarodowego Trybunału Karnego ds. Zbrodni w byłej Jugosławii.
Dr hab. Anna Młynarska-Sobaczewska, Instytut Nauk Prawnych PAN Stany wyjątkowe w systemach konstytucyjnych. Doświadczenie 13 grudnia 1981 a teoria i praktyka stanów nadzwyczajnych.
Dr Łukasz Wojciechowski, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie Dr Radosław Żmigrodzki, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie - Mechanizm kwotowy w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku.
Dr Szymon Bachrynowski, PWSZ im. Prezydenta S. Wojciechowskiego w Kaliszu Mgr Paweł Witecki, absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego  -

Wymiary nacjonalizmu baskijskiego.
Przeglądy i materiały
Prof. dr hab. Janusz Józef Węc, Uniwersytet Jagielloński, „Integracja europejska jako źródło wzrostu" - priorytet polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej (CzęśćII).
Mgr Andriy Hachkevych, Politechnika Lwowska, Ludwika Ehrlicha koncepcja podmiotowości prawnomiędzynarodowej (wybrane aspekty).
Mgr Katarzyna Orzechowska, Uniwersytet Łódzki, Kilka uwag de legeferenda do regulacji art. 384 Kodeksu wyborczego.
Recenzje i omówienia
Mgr Roksana Studzińska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Rosyjska muzyczna kultura alternatywna, czyli omówienie książki Konstantego Usenko pt. „Oczami radzieckiej zabawki. Antologia radzieckiego i rosyjskiego undergroundu , Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2012, ss. 408.