mega888 Wspomnienia Józefa Bandzo "Tak było"

Wspomnienia Józefa Bandzo "Tak było"

okladka bandzo tak bylo web4Nakładem Fundacji Niepodległości ukazały się, długo oczekiwane wspomnienia jednego z najdzielniejszych żołnierzy majora "Łupaszki" Józefa Bandzo ps. Jastrząb".
okladka bandzo tak bylo web4Książka ukazała się również dzięki wsparciu Stowarzyszenia Historycznego im. 5 Wileńskiej Brygady AK. Konsultantem historycznym i dobrym duchem tej książki był członek Rady Programowej "Kwarty" dr hab. Piotr Niwiński z Uniwersytetu Gdańskiego, a sprawne wydanie tej pozycji to niewątpliwa zasługa Anny Tchórzewskiej z Fundacji Niepodległości.
Czytelnik otrzymuje do rąk unikalne wspomnienia wojenne. Autor nie waha się przedstawić swoich sądów i opinii na temat osób znanych z kart historii. Wspomnienia kończą się na roku 1948 i nie obejmują późniejszych prześladowań komunistycznych jakie dotknęły autora w latach 60-tych XX wieku. Całość wieńczą dwa wiersze Beaty Popławskiej-Walusiak. Jeden z nich, "Cum tacent, clamant" ("Milcząc, wołają") był mottem wystawy fotograficznej o pracach na warszawskiej "Łączce" wspartej przez Fundację Niepodległości.
Książka będzie wkrótce dostępna w sprzedaży.