mega888 Książka pod patronatem Fundacji "Aktualność przesłania moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki"

okładka lepszej jakości web2Bardzo miło nam poinformować, iż pod patronatem Fundacji Niepodległości, ostatnimi czasy na rynku wwydawniczym ukazała się najnowsza publikacja doktoranta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Pana Grzegorza K. Szczeciny pt: Aktualność przesłnia moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki w perspektywie przemian społecznych w polsce po 1989 roku.

W recenzji wydawniczej, napisanej przez ks. dra hab. Tomasza Moskala z Katedry Historii Kościoła w Czasach Najnowszych, Metodologii i Nauk Pomocniczych KUL, czytamy: "W ostatnich latach wielu naukowców podejmowało badania nad wydarzeniami, instytucjami czy chociażby życiem postaci z powojennej Polski. Poznanie tych opracowań z jednej strony poszerza naszą wiedzę o tym trudnym okresie, wydobywa na światło dzienne szerego zapomnianych osób i podejmowanych przez nie inicjatyw, z drugiej umożliwia doskonalenie warsztatu naukowego badacza czasów współczesnych. W nurt tych badań wpisuje się opracowanie Pana Grzegorza Kamila Szczeciny, dotyczące przesłania moralnego błogosławionego męczennika lat 80-tych XX wieku".

Autor skupił się nie tylko nad przedstawieniu sylwetki błogosławionego i na dogłębnej analizie Jego kazań, które zostały opracowane w kluczu: prawda, wolność i godność osoby ludzkiej, sprawiedliwość, solidarność, ale przede wszyski Pan Szczecina ukazał aktualność głoszonych watrości w dobie współczesnych zagrożeń czychających na człowieka, a o których mowa w trzecim rozdziale książki.

Warto nadmienić, że publikacja zawiera "Słowo Biskupa" Ryczana – osoby bardzo mocno związanej ze Solidarnościowym środowiskiem, skierowanym do Czytelików.

Ks. Moskal puentuje recenzję słowami: Książkę Pana Grzegorza Kamila Szczeciny uważam za nowatorską w zakreślonym temacie, ubogacającą naszą wiedzę nie tylko o biogram ks. Jerzego, ale przybliżającą aktualność jego postaci współczesnemu człowiekowi".

Istanieje możliwość zakupu książki z puli egzemplarzy autorskich pod tel. 731 989 933; 782 194 898, bądz przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do zakupu!