mega888 Książka pod patronatem Fundacji "Aktualność przesłania moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki"

Książka pod patronatem Fundacji "Aktualność przesłania moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki"

okładka lepszej jakości web2Bardzo miło nam poinformować, iż pod patronatem Fundacji Niepodległości, ostatnimi czasy na rynku wwydawniczym ukazała się najnowsza publikacja doktoranta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Pana Grzegorza K. Szczeciny pt: Aktualność przesłnia moralnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki w perspektywie przemian społecznych w polsce po 1989 roku.

W recenzji wydawniczej, napisanej przez ks. dra hab. Tomasza Moskala z Katedry Historii Kościoła w Czasach Najnowszych, Metodologii i Nauk Pomocniczych KUL, czytamy: "W ostatnich latach wielu naukowców podejmowało badania nad wydarzeniami, instytucjami czy chociażby życiem postaci z powojennej Polski. Poznanie tych opracowań z jednej strony poszerza naszą wiedzę o tym trudnym okresie, wydobywa na światło dzienne szerego zapomnianych osób i podejmowanych przez nie inicjatyw, z drugiej umożliwia doskonalenie warsztatu naukowego badacza czasów współczesnych. W nurt tych badań wpisuje się opracowanie Pana Grzegorza Kamila Szczeciny, dotyczące przesłania moralnego błogosławionego męczennika lat 80-tych XX wieku".

 Autor skupił się nie tylko nad przedstawieniu sylwetki błogosławionego i na dogłębnej analizie Jego kazań, które zostały opracowane w kluczu: prawda, wolność i godność osoby ludzkiej, sprawiedliwość, solidarność, ale przede wszyski Pan Szczecina ukazał aktualność głoszonych watrości w dobie współczesnych zagrożeń czychających na człowieka, a o których mowa w trzecim rozdziale książki.

Warto nadmienić, że publikacja zawiera "Słowo Biskupa" Ryczana – osoby bardzo mocno związanej ze Solidarnościowym środowiskiem, skierowanym do Czytelików.

Ks. Moskal puentuje recenzję słowami: Książkę Pana Grzegorza Kamila Szczeciny uważam za nowatorską w zakreślonym temacie, ubogacającą naszą wiedzę nie tylko o biogram ks. Jerzego, ale przybliżającą aktualność jego postaci współczesnemu człowiekowi".

Istanieje możliwość zakupu książki z puli egzemplarzy autorskich pod tel. 731 989 933; 782 194 898, bądz przez e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do zakupu!

 

 

 

2 Pulk Strzelcow Konnych
2 Pułk Strzelców Konnych 
- lekcja historii

2 Pulk Strzelcow Konnych
partner medialny

FE PL na jasne tlo 240

FUNDACJA NIEPODLEGŁOŚCI
ZOSTAŁA UHONOROWANA NAGRODĄ
XXV FORUM EKONOMICZNEGO
W KRYNICY

DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ
EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ

(2014)Logo sklepNagroda Prezydenta RP 200GEHBohater NKDrok zolnierzy wykletych

 

Logo RZT

 

300x600 tlo 

raze z ulraina logo3

YouTube logo full color

logoCK

Adam Plakat 1 proc 2018 FB 300x300

PROSIMY O WSPARCIE 1%
DLA CHOREGO DZIECKA
NASZYCH PRZYJACIÓŁ
KRS: 0000037904
CEL: 14622 ADAM WACHOWICZ

Dzięki za pomoc!
Może się przydamy dziecku...