mega888 o. Zygmunt Kwiatkowski - "CZAS NA WSPÓLNY REJS"

o. Zygmunt Kwiatkowski - "CZAS NA WSPÓLNY REJS"

kwiatkowski czas na rejs webW grudniu Fundacja Niepodległości wydała kolejną pozycję literacką.

"Czas na wspólny rejs" - o. Zygmunta Kwiatkowskiego – jezuity, to tomik nietypowy. Autor krótkim tekstem prozatorskim rozpoczyna rozdział po rozdziale wtajemniczając czytelnika w świat swoich przemyśleń. Tworzy lirykę refleksyjno filozoficzną zamkniętą w niewielki esej nie tylko ze względu na formalne rozwiązania ale również sposób przedstawiania świata. Jest w nim autor uważnym obserwatorem, raz utożsamiającym się z podmiotem lirycznym, chwilami bezpośrednim narratorem, który innym razem ukrywa się pośród wielorakich okoliczności poetyckich obrazów.

Tomik "Czas na wspólny rejs" już we wstępie zapowiada wielką wyprawę, która nie ma nic wspólnego z żeglowaniem ale jest wspólnym podążaniem przez życie do Celu jaki wyznaczył wszystkim, świadomym tego czy nie, Pan Bóg. Ten wymiar tak charakterystyczny i niemożliwy do pominięcia jest życiową drogą każdego z nas. Obok, jakby równolegle rysuje się drugi wymiar „rejsu"- wchodzenie w głąb ludzkiego serca, którego obrazem widzialnym jest przepiękny ogród(....)

Anna Tchórzewska FN

Do nabycia w sklepie internetowym