Misja Fundacji Niepodległości

Fundacja Niepodległości stawia sobie za cel zachowanie dla przyszłych pokoleń dziedzictwo polskiej historii. Szczególnym przedmiotem troski jest historia polskich Kresów, a szczególnie historia Lubelszczyzny.

Postaramy się przypominać ludzi i wydarzenia związane z historia polskiego czynu niepodległościowego od czasów Konfederacji Barskiej po czasy najnowsze, ze szczególnym nastawieniem na dzieje „Żołnierzy Niezłomnych” i innych niepodległościowych ruchów XX wieku.

Pragniemy także wydobyć z zapomnienia emigracyjnych, lub przez lata „przemilczanych” twórców polskiej literatury, poezji malarstwa itp. Twórców pracujących na zachodzie, ale także, tych którzy pozostali na wschodnich terenach Kresów Polski.