mega888 Lublin 20.02.2015: wystawa Oleksandry Radczenko „Było sobie miasto - Impresje Kijowa i Lublina”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej OLEKSANDRY RADCZENKO „Było sobie miasto - Impresje Kijowa i Lublina”. Na wystawie będzie można obejrzeć fotografie Kijowa wykonane przez Oleksandrę Radczenko dawnymi, bardzo już rzadko stosowanymi technikami.
Wernisaż będzie połączony z prezentacją niedawno wydanego albumu artystki „Było sobie miasto. Lubelskie impresje” (Lublin: Norbertinum, 2014).
20 lutego 2015 roku (piątek), godz. 18.00
Galeria Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”,ul. Ks. Idziego Radziszewskiego 16, Lublin
*  *  *
OLEKSANDRA RADCZENKO (urodzona w 1975 roku w Kijowie) od kilku lat mieszka i tworzy w Lublinie. Specjalizuje się w fotografii artystycznej, wykonywanej klasycznym, analogowym sposobem. Wielokrotnie nagradzana w konkursach fotograficznych, m.in. „Portret dziecięcy” (Kijów 1999, I nagroda), „Zabawa” (Moskwa 2010, I nagroda), „Wielki mały człowiek” (Lublin 2012, I nagroda). Stypendystka Województwa Lubelskiego w zakresie kultury (2013). Uczestniczka i organizatorka wielu wystaw fotograficznych, m.in. w Moskwie, Sankt-Petersburgu, Lublinie. Jej wystawa „Kwadratowy świat” otworzyła festiwal Wielokulturowy Lublin (maj 2013).
*  *  *
„Fotografie, które wypełniają ten album, są moją wizją Lublina – miasta, które kocham, w którym mieszkam już od lat. Podobno tak jak człowiek, miasto też ma swoje humory i nastroje – kogoś lubi, kogoś niszczy. Nauczyłam się odczuwać w atmosferze Lublina momenty radości, smutku, gniewu i rozpaczy – wszystkie odcienie emocji są dla mnie widoczne. Mam nadzieję, że te uczucia miasta udało mi się pokazać w mojej fotografii; ten album powstał właśnie po to, aby przekazać widzom wewnętrzne życie Lublina”. (Oleksandra Radczenko)
*  *  *
W oczekiwaniu na wernisaż zachęcamy do obejrzenia wywiadu, który z Oleksandrą Radczenko przeprowadziła Ewa Hadrian („Afisz”, 4 lutego 2015 r., TVP Lublin):
Więcej o albumie:
Więcej o wernisażu:
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Norbertinum Wydawnictwo – Drukarnia – Księgarnia spółka z o.o.
ul. Długa 5, 20-346 Lublin
tel. 81 744 11 58, fax 81 744 11 48