mega888 SPOTKANIE Z HISTORIĄ - 1-2 MAJA 2015 KAZIMIERZ DOLNY

SPOTKANIE Z HISTORIĄ - 1-2 MAJA 2015 KAZIMIERZ DOLNY

baner internetowy spotkanie z historia 2015

Fundacja Niepodległości wraz z Willys Club Polska - przy wsparciu Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym, Burmistrza Kazimierza Dolnego oraz Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki - zapraszają w weekend 1 i 2 maja 2015 na wyjątkowe "Spotkanie z Historią".

Na Rynku w Kazimierzu Dolnym będzie można spotkać rekonstruktorów w historycznych mundurach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie i poznać bliżej losy Żołnierzy Tułaczy - walczących na obcej ziemi o wolność Ojczyzny. Obok żołnierzy staną oryginalne pojazdy wojskowe w barwach jednostek 2 Korpusu Polskiego i 1 Dywizji Pancernej. Rekonstruktorzy zaprezentują wyposażenie i uzbrojnie polskich oddziałów.
Dzieci spotkają się z postacią Misia Wojtka, który towarzyszył żołnierzom 2 Korpusu na szlaku ich wojennej wędrówki - od Bliskiego Wschodu, poprzez kampanię włoską, aż po tułaczy los w Szkocji.
Anna Przybysz Ordonka 2014 05 03 foto Maciej Szymczak wwwW części artystycznej "Spotkanie z Historią" przyniesie w sobotni wieczór 2 maja - o godz.18:00 - możliwość wysłuchania piosenek Hanki Ordonówny w wykonaniu Anny Przybysz. W planie jest wykonanie recitalu z wojskowego samochodu - tak, jak słynna Ordonka śpiewała dla polskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie, po ich wyjściu z sowieckiej niewoli.
Wstęp na pokazy i koncert - wolny.
Szczegółowy plan imprezy:

SPOTKANIE Z HISTORIĄ
Organizatorzy: Fundacja Niepodległości, Willys Club Polska, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki
Miejsce: Duży Rynek
01.05. - piątek
godz.10:00 - prezentacja samochodów Fundacji Niepodległości z Lublina oraz Willys Club Polska:
* Willys Ford GPW "Jeep" – w barwach 5 Kresowej Dywizji Piechoty
* Daimler "Dingo" opancerzony wóz zwiadowczy – w barwach 6 Pułku Pancernego "Dzieci Lwowskich z polskiej 2 Brygady Pancernej
* White "Scout Car" – pancerny wóz dowódcy z 15 Pułku Ułanów Poznańskich
* M3 Half Track – półgąsienicowy transporter opancerzony z bateria 4 najcięższych karabinów maszynowych w barwach 1 Dyw. Pancernej gen. Stanisława Maczka
- Willys'
- Dodge WC 52,54
- inne
02.05. - sobota
godz. 10:00 - oficjalne otwarcie spotkania przez pana Krzysztofa Wawra, zastępcę Burmistrza Kazimierza Dolnego.
godz. 10-18:00 - prezentacja historycznych pojazdów wojskowych, jak również współcześniejszych samochodów wojskowych w tym Defendery, MUT'y, Gelendy, GAZ 67, GAZ 69, Santana, motor K-750
godz. 18:00 - występ Anny Przybysz w repertuarze Hanki Ordonówny (WSTĘP WOLNY!)

[dzień dodatkowy, poza oficjalnym programem]
03.05. - niedziela
godz. 11:00 - dalsza prezentacja współczesnych pojazdów oraz samochodów marki BRUSH z 1911 r .(!)
godz. 13:00 - zamknięcie spotkania wraz z zaproszeniem na przyszły rok!