mega888 WSPIERAMY HOSPICJUM DLA DZIECI - HISTORYCZNE POJAZDY WOJSKOWE NA FESTYNIE

WSPIERAMY HOSPICJUM DLA DZIECI - HISTORYCZNE POJAZDY WOJSKOWE NA FESTYNIE

2014 08 15 1779 Lublin foto Maciej Szymczak wwwHistoryczne pojazdy wojskowe z kolekcji Fundacji Niepodległości będzie można oglądać w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Fundacja wspiera w ten sposób organizację „II Pikniku Twardzieli” – rodzinnej imprezy charytatywnej pod hasłem „Bądź Twardy, pomóż słabszym”, która odbędzie się na terenie „Słonecznego Wrotkowa”, w sobotę 11 lipca 2015, od godz.10:00.
Celem imprezy jest podziękowanie mieszkańcom miasta i regionu, za coroczne wsparcie dla Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, szczególnie w kampanii 1%. Będzie to także okazja do popularyzacji i właściwego ukazania sensu oraz potrzeby opieki paliatywnej dla dzieci. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia ma na tym polu nieocenione zasługi.
Zachęcamy do udziału w festynie oraz hojności we wspieraniu LHD. Nawet przy pochmurnej pogodzie możemy stworzyć na festynie słoneczną atmosferę. Wierzymy, że może w tym pomóc także poznanie z bliska historycznych pojazdów, przywołujących chwalebną tradycję Polskich Sił Zbrojnych. Wstęp na imprezę – wolny.

Uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć historyczne pojazdy wojskowe z lat II wojny światowej z kolekcji Fundacji Niepodległości:
– dwa w barwach jednostek 2 Korpusu Polskiego, walczącego we Włoszech pod dowództwem gen. Władysława Andersa:
White „Scout Car” – pancerny wóz dowódcy z 15 Pułku Ułanów Poznańskich [na zdjęciu]
Willys Ford GPW „Jeep” – w barwach 5 Kresowej Dywizji Piechoty
oraz
M3 „Half-Track” półgąsienicowy transporter opancerzony z baterią 4 karabinów maszynowych - w barwach 1 Dywizji Pancernej, walczącej w północnej Europie pod dowództwem gen. Stanisława Maczka