mega888 Plebiscyt na Złotą Dziesiątkę pieśni z repertuaru Przemysława Gintrowskiego.

Plebiscyt na Złotą Dziesiątkę pieśni z repertuaru Przemysława Gintrowskiego.

Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada”, z którym Przemysław Gintrowski był związany, pragnie zaprosić do udziału w internetowym Plebiscycie na Złotą Dziesiątkę pieśni z repertuaru Przemysława Gintrowskiego.

Oto zasady głosowania w Plebiscycie:

1. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy ukończyli 13. rok życia. 2. Oddanie głosu następuje poprzez wysłanie e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. trójki swoich ulubionych utworów z  repertuaru Przemysława Gintrowskiego w ustalonym porządku (1-pierwsze miejsce, 2-drugie miejsce, 3-trzecie miejsce). 3. Poprzez utwór z repertuaru Przemysława Gintrowskiego rozumiemy piosenkę z muzyką skomponowaną przez Przemysława Gintrowskiego oraz przez niego wykonywaną (także wspólnie z Jackiem Kaczmarskim, Zbigniewem Łapińskim lub innymi artystami). 4. Czas trwania Plebiscytu: 20 października - 15 grudnia 2015 roku. 5. Publiczne ogłoszenie wyników Plebiscytu nastąpi 21 grudnia 2015 roku (w dniu rocznicy urodzin Przemysława Gintrowskiego) w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie o godzinie 18.00 6. Partnerem medialnym Plebiscytu jest Radio Wnet

Katarzyna Pechman- dyrektor „Herbertiady” ( tel. 693540193)

Krzysztof Nowak- koordynator plebiscytu (tel. 501716185)

20 października 2012 roku, w wieku 61 lat,  zmarł Przemysław Gintrowski- legendarny pieśniarz i kompozytor.. Zadebiutował w 1976 roku na przeglądzie w warszawskiej Riwierze piosenką „Epitafium dla Sergiusza Jesienina.” Trzy lata później, wraz z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim stworzyli Trio i przygotowali program poetycki Mury. Tytułowa piosenka stała się nieformalnym hymnem "Solidarności" i symbolem walki z reżimem. Współtworzył jeszcze trzy dalsze programy tria. Śpiewał piosenki do tekstów Zbigniewa Herberta, Krzysztofa Sieniawskiego, Jerzego Czecha, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza i innych poetów.  Stworzył  ponadto muzykę do ponad dwudziestu filmów fabularnych i seriali. Był wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej. Przemysław Gintrowski 31 sierpnia 2006 został odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.