mega888 "RZECZPOSPOLITA" - WYWIAD O PROJEKTACH FUNDACJI NIEPODLEGŁOŚCI

"RZECZPOSPOLITA" - WYWIAD O PROJEKTACH FUNDACJI NIEPODLEGŁOŚCI

RZP winieta TTDzisiejsza (12.02.2016, piątek) "Rzeczpospolita" w swoim ogólnopolskim wydaniu publikuje wywiad z Prezesem Fundacji Niepodległości - Przemysławem Omieczyńskim. Odnosi się on do dotychczasowych dokonań Fundacji oraz prezentuje niektóre plany na najbliższą przyszłość. Wywiad ukazał się w ramach nowego cyklu "Rzeczpospolitej" zatytułowanego "Życie Regionów" - w dodatku poświęconym Lubelszczyźnie (strona J2). Rozmowę przeprowadził red. Marek Kozubal. Wywiad jest także dostępny w internetowym wydaniu "Rzeczpospolitej" pod linkiem http://www.rp.pl/artykul/1256629-Piosenki-od-serca-do-serca.html/#ap-1

Fragment rozmowy:

Swoją misję (...) postrzegamy jako przywrócenie pamięci Polaków o historii najnowszej XX w., która do tej pory w edukacji była przemilczana, przeinaczana, która nie jest tak głęboko zakorzeniona jak powinna. Chcemy pokazywać wzory – bohaterskie postawy Polaków, którzy oddali wszystko dla dobra wspólnego, a których było bez liku w ostatnich pokoleniach. Chodzi o to, aby współczesne pokolenia miały na czym budować swoją tożsamość. Młodzi ludzie nie chcą być planktonem, który bezwładnie płynie. Jestem przekonany, że chcą wiedzieć, kim są, skąd się wzięli i wiedzieć dokąd mają zmierzać. Staramy się im to ułatwiać.